آلمان

کشور آلمان

درباره آلمان

آلمان یا جمهوری فدرال آلمان کشوری است که با نام آن آشنا هستید، این کشور که در اروپای مرکزی واقع شده سالانه هزاران دانشجو و کارگر بین المللی را به خود جذب می کند. آلمان یک نیروی بزرگ اقتصادی و کشوری است که فرهنگ های غنی و متنوع را به نمایش می گذارد و از جمله بهترین کشور ها برای زندگی است. پایتخت آلمان برلین می باشد که 3.57 میلیون نفر جمعیت دارد و از نظر جغرافیایی 9 برابر پاریس است. کشور آلمان دارای کوه های بلند و صاف جنوب؛ دشت های شنی و نورد شمال؛ تپه های جنگلی غرب شهری و دشت های شرق کشاورزی می باشد. آلمان کشوری متنوع، هیجان انگیز و دائماً غافلگیر کننده است و همیشه چیزهای جدیدی از از ورزش و تاریخ گرفته تا زبان، موسیقی، غذا، فرهنگ و فناوری، برای کشف در آن وجود دارد. آلمان در سال 1871به یک کشور مستقل تبدیل شد. با این حال، برخی معتقدند که آلمان در سال 1990، زمانی که آلمان غربی و شرقی دوباره متحد شدند، واقعاً به یک کشور مدرن تبدیل شده است.

موقعیت جغرافیایی آلمان

کشور آلمان که در قاره اروپا قرار گرفته است در واقع، این کشور تأثیرگذارترین عضو اتحادیه اروپا (EU) و منطقه یورو و همچنین پرجمعیت ترین منطق می باشد. آلمان از شمال با دریای شمال، دریای بالتیک و دانمارک، از غرب با هلند، بلژیک، لوکزامبورگ و فرانسه، از جنوب با سوئیس و اتریش، از شرق با چک و لهستان همسایه است. علاوه بر این، با سوئد و بریتانیا مرزهای دریایی مشترک دارد.

مساحت آلمان

هفتمین کشوری که در اروپا از نظر مساحت بزرگ است آلمان می باشد که از ایالت مونتانای ایالات متحده کوچک تر و به طور تقریبی دو سوم فرانسه می باشد. این کشور با 357.021 کیلومتر مربع وسعت شامل 7,798 کیلومتر مربع آب و 349,223 کیلومتر مربع زمین است. دامنه ارتفاع آن از کوه های آلپ در جنوب تا سواحل دریای شمال  در شمال غربی و دریای بالتیک در شمال شرقی است که بین ارتفاعات جنگلی آلمان مرکزی و زمین های کم ارتفاع شمال آلمان قرار دارد

تحصیل در آلمان

استان های آلمان

آلمان دارای سه سطح حکومت فدرال، ایالتی یا استانی و محلی با ۱۶ ایالت اداری است و دارای یک قانون اساسی فدرال بوده که استان های تشکیل دهنده آن تا حدی حاکمیت خود را حفظ می کنند. با در نظر گرفتن شرایط جغرافیایی هامبورگ و برلین شهر های آلمان هستند. استان های کشور آلمان در جدول زیر معرفی شده اند:

تقسیمات کشوری آلمان

آلمان کشوری است که از زیبایی های طبیعی فراوان و ظرافتی برخوردار است که با فرهنگ و تاریخ منحصر به فرد مشخص شده است. بسیاری از مناطق آلمان از تنوع این شکوه طبیعی دیدنی لذت می برند در حالی که دارای ویژگی های خاصی هستند که هر یک را از بقیه متمایز می کند. موقعیت‌های جغرافیایی خاص، ویژگی‌های خاصی را دیکته می‌کنند که به برخی از مناطق آلمانی وضعیت شاخص جهانی مشهوری داده است. اکثر مردم دوست دارند آلمان را به پنج قسمت آلمان مرکزی، غنی از تاریخ با استعداد مدرن، آلمان شمالی، خانه دریانوردان، آلمان شرقی که جذابیت یک فرهنگ تازه متولد شده را دارد، آلمان غربی، ارائه بهترین عظمت قرون وسطی و آلمان جنوبی، آبمیوه ای با طبیعت باشکوه تقسیم بندی کنند.

جمعیت و زبان رسمی آلمان

جمعیت کشور آلمان با توجه به آمار و اطلاعات موجود حدود 83.2 میلیون نفر بوده که حدود 3.5 میلیون نفر جمعیت پایتخت آن است. زبان رسمی این کشور آلمانی است و انواع گویش های آلمانی در مناطق خاص صحبت می شود. جالب است بدانید که در آلمان 50 درصد به زبان انگلیسی صحبت می شود. این مقاله توسط گروه موسسه مشاوره ای MIE اتریش تولید شده و به دلایل قانونی و شرعی در نشر آن ها بدون اجازه صاحب امتیاز محدودیت وجود خواهد داشت.

استان های آلمان
مکلنبورگ-فورپومرن برلین
هامبورگ بایرن
شلسویگ-هولشتاین نیدرزاکسن
زارلند بادن-وورتمبرگ
برمن راینلاند-فالتز
نوردراین-وستفالن ساکسن (زاکسونی)
زاکسونی-آنهالت تورینگن
براندنبورگ هسن

هر یک از این ایالت های آلمان پایتخت ایالتی خاص خود را دارد. برلین تنها پایتخت آلمان نیست، بلکه پایتخت خودش نیز هست. برلین، مانند هامبورگ و برمن، Stadtstaat یا ایالت شهر است. به این معنی که ایالتی می باشد که فقط از یک شهر تشکیل شده است. ولی استان برمن دارای 2 شهر است.

زندگی در کشور آلمان

آب و هوای آلمان

در اکثر نقاط آلمان آب و هوای معتدل قاره ای وجود دارد که با زمستان های سرد همراع می شود که میانگین دمای روزانه حدود 0 درجه سانتیگراد (32 درجه فارنهایت) یا کمی بالاتر است و تابستان های گرم، با حداکثر دما در حدود 23/26 درجه سانتیگراد (73/79 درجه فارنهایت) در جولای و آگوست می باشد. شمالی ترین مناطق این کشور آب و هوای ملایم تری دارند، اما به دلیل نفوذ اقیانوس اطلس، بارانی و با باد همراه است.

توده های جنوب مرکزی آلمان و بخش کوچکی از آلپ در جنوب دور دارای آب و هوای کوهستانی هستند که البته با افزایش ارتفاع سردتر می شود. در مجموع به دلیل انواع مختلف جریانات، در آلمان آب و هوای ناپایدار وجود دارد، به طوری که ممکن است هوای سرد یا گرم و همچنین باد، مه، برف و رعد و برق وجود داشته باشد. بارندگی در آلمان به طور کلی در ارتفاعات کم فراوان نیست، اما در طول سال فراوان بوده و به خوبی توزیع می شود.

کشور داری و قوانین آلمان

قانون اساسی آلمان که به Grundgesetz شهرت دارد، قانونی مدون و مکتوب فدرال است. هر یک از ایالت های فدرال آلمان نیز جدا از قوانین کشوری قوانین مدون و مکتوب جداگانه ای دارند. قوانین استان ها به نسبت قوانین فدرال در عمل ضعیف تر هستند. زیرا این قانون فدرال است که از اولویت خاصی برخوردار است. همانطور که پیدا است آلمان هم در سطح فدرال و هم در سطح ایالتی یا استانی حکومت می کند. از طریق انتخاب شخصی اعضای ویژه پارلمان و نمایندگان نسبی اعضای پارلمان فدرال آلمان برگزیده خواهند شد. که رئیس جمهور فدرال همان رئیس جمهور آلمان است و مانند یک نماینده عمل می کند. اما مسئولیت هدایت و برعهده داشتن سیاست کلی دولت آلمان بر عهده صدراعظم است. اینکه کدام قوانین فقط با موافقت شورای فدرال تصویب می شوند را قانون اساسی آلمان مشخص می کند و شورای فدرال برای امور زیر اظهار نظر و موافقت می کند:

 • تغییر قانون اساسی
 • رسیدگی به امور اداری و سازمانی
 • مسائل مالی تاثیر گذار بر امور مالی دولت ها

واحد پول کشور آلمان

یورو واحد پول کشور آلمان می باشد. در واقع، یورو “پول آلمان” نیست، بلکه ارزی است که در این کشور و سایر کشورهای منطقه یورو از آن استفاده می شود. یورو در 1 ژانویه 2002 به عنوان ارز نقدی در آلمان معرفی شد، این در حالی بود که از سال 1999 برای معاملات غیر نقدی توسط بانک ها و بازارهای سهام در منطقه یورو استفاده می شد. یورو از اسکناس‌های 5-10-20-50-100-200 یورویی تشکیل شده است.

مذهب رسمی کشور آلمان

در طی هزاران سال فرهنگ آلمان شکل گرفت. این کشور در ابتدا یک کشور بت پرست و سپس مقر مهم امپراتوری مقدس روم بود. همچنین زادگاه اصلاحات پروتستانی بود. امروزه، مسیحیان، کاتولیک‌ها و مسلمانان با خوشحالی در آلمان زندگی می‌کنند. شاید از قبل اطلاع داشته باشید که اکثریت آلمانی ها مسیحی هستند. اما در این کشور مذهب های مختلفی وجود دارد. تقریباً 45.7 میلیون آلمانی مسیحی کاتولیک، پروتستان، ارتدکس یا غیر مذهبی هستند. طبق آمار سال 2019، این تعداد مسیحی تقریباً 55 درصد از جامعه آلمان است. همچنین، جمعیت مسلمانان تقریباً 5 درصد (4.5 میلیون) و جامعه یهودی 0.1 درصد (947000) از جمعیت آلمان را تشکیل می دهند. جالب است بدانید که بیش از 35 درصد از جمعیت به فرقه دیگری تعلق دارند یا هیچ مذهبی را برای خود انتخاب نکرده اند.

اقتصاد آلمان

آلمان بزرگترین اقتصاد اتحادیه اروپا و چهارمین اقتصاد بزرگ جهان پس از ایالات متحده آمریکا، چین و ژاپن را دارد. اقتصاد آلمان از نوآوری و تمرکز قوی بر صادرات برای قدردانی از رقابت و شبکه جهانی برخوردار است. در بخش‌های پرفروش، مانند خودروسازی، مهندسی مکانیک و کارخانه، صنایع شیمیایی و فناوری پزشکی، صادرات بیش از نیمی از کل فروش را تشکیل می‌دهد.

در سال 2018، تنها چین و ایالات متحده بیشترین صادرات کالا را داشتند که در حال حاضر مهم ترین شرکای تجاری آلمان هستند. بر اساس داده های رسمی بانک جهانی، ارزش تولید ناخالص داخلی در آلمان در سال گذشته، 3846.41 میلیارد دلار بوده است. آلمان با ارزش تولید ناخالص داخلی خود 3.40 درصد از اقتصاد دنیا را تامین می کند. در نمودار زیر تغییرات مربوط به اقتصاد آلمان را ملاحظه می نمایید.

تغییرات مربوط به اقتصاد آلمان

فایل ویدئویی موسسه MIE در مورد راه های اخذ اقامت آلمان

default
Loading...
در حال بارگذاری ویدئو. چند لحظه منتظر بمانید.

فایل صوتی این ویدئو:

وضعیت اشتغال در آلمان

در آلمان، نرخ اشتغال را بر اساس تعداد افرادی که دارای شغل هستند به عنوان درصدی از جمعیت شاغل اندازه گیری می کنند. مطابق با آخرین تحقیقات، نرخ اشتغال در آلمان در سه ماهه سوم سال گذشته از 75.60 درصد در سه ماهه دوم همین سال به 76.70 درصد افزایش یافته است. نرخ بیکاری تعدیل شده فصلی در این کشور برای پنجمین ماه متوالی در فوریه سال جاری به 5 درصد کاهش یافت که پایین ترین سطح خود را در چند سال اخیر ثبت کرده است.

نمودار نرخ اشتغال آلمان

فایل ویدئویی در خصوص مهمترین نکات کاریابی در آلمان

default
Loading...
در حال بارگذاری ویدئو. چند لحظه منتظر بمانید.
 • 0 ثانیه
 • 0
 • ارسال

فایل صوتی این ویدئو:

کیفیت زندگی در آلمان

برای بررسی کیفیت زندگی فاکتورهایی در نظر گرفته می شود این فاکتورها شامل: مراقبت بهداشتی، آموزش، ثبات اقتصادی و سیاسی، آزادی فردی و اجتماعی، رفع نیازهای اولیه زندگی و… می شود. در مورد کیفیت زندگی در کانادا باید گفت که این کشور از این منظر در جایگاه بالایی قرار دارد و همواره جزء 10 کشور برتر از نظر کیفیت زندگی قرار دارد. میانگین امید به زندگی افراد در این کشور حدود 84 سال برای زنان و 80 سال برای مردان است. امنیت بالا، ثبات سیاسی و اقتصادی و سیستم آموزشی کشور کانادا دیگر عوامل مسبب برتری این کشور گردیده است. هزینه های زندگی در کشور کانادا با توجه به پهناوری این کشور در ایالات مختلف متفاوت است اما به طور کلی می توان گفت هزینه ی زندگی برای یک نفر به صورت متوسط ماهیانه حدود 1112 دلار می باشد.

فرهنگ آلمان

آلمان با حداقل 80 میلیون جمعیت آداب و رسوم، سنت ها و مذاهب متنوعی را در خود جای داده است. این کشور تاریخی غنی و طولانی دارد که بیش از هزار سال است در خط مقدم سیاست، اندیشه و هنر اروپایی قرار گرفته است. این کشور تاریخ فرهنگی را شکل داده که ارزش‌های عمدتاً مسیحی را با ادبیات، هنر، فلسفه، منطق و عقل ترکیب می‌کند. مردم آلمان معمولاً وقت شناس و صرفه جو، عاقل هستند و به حریم خصوصی یکدیگر احترام می گذارند.

همچنین، معمولاً ساختار و قوانین جامعه را تا حد متوسطی محترم می شمارند. خانواده و اجتماع در میان آلمانی ها مهم است و به نظم و احترام بسیار اهمیت می دهند. مهم است که به موقع، نه فقط برای محل کار، بلکه برای رویدادهای اجتماعی نیز حضور داشته باشید و از قوانینی پیروی کنید که به نفع همه کسانی است که در آلمان زندگی می کنند.

ansgar scheffold mtfTz0FnwBw unsplash11

بهترین شهرهای کشور آلمان

با داشتن دانشگاه های درجه یک و چشم انداز شغلی جذاب، زندگی در آلمان در بین مهاجران و دانشجویان بین المللی متمایز است. اما قبل از هر چیزی باید در مورد محل زندگی در آلمان تصمیم بگیرید. برلین، هامبورگ، اشتوتگارت، فرانکفورت و مونیخ از جمله بهترین شهرهای آلمان جهت زندگی هستند. جدا از این مورد، باید در نظر داشت که در حقیقت، هیچ اجماع جهانی در مورد بهترین مکان برای زندگی در آلمان وجود ندارد. انتخاب بهترین شهر تقریباً فردی است و بر اساس شرایط کاری، تحصیلی و زندگی هر فرد تعیین می شود.

میانی 1

جاذبه های کشور آلمان

برای توریست ها و دنیا گردان فرهنگ، تاریخ و زیبایی های آلمان دیدنی است. این افراد می توانند از کلیساهای قدیمی دوست‌داشتنی و کاخ‌های بزرگ کوه ها و جنگل های شهر های کوچک و بزرگ لذت ببرند. علاقه مندان به هنر می توانند از هامبورگ، فرانکفورت و مونیخ دیدن نمایند. فعالیت های تفریحی را می توان در دره راین، جنگل سیاه و آلپ باواریا جستجو کرد. در این کشور بازارهای سنتی کریسمس، جشنواره‌ها و نمایشگاه‌ها سنت صد ساله خود را حفظ کرده اند. برلین قلب فرهنگی کشور آلمان است که گالری ها و موزه های بسیاری را در خود جای داده است. از جمله 10 جاذبه کشور آلمان:

 1. جزیره روگن
 2. بامبرگ و بورگرشتات
 3. مارین پلاتز مونیخ
 4. جزیره موزه در برلین
 5. دره راین
 6. Miniatur Wunderland و بندر تاریخی هامبورگ
 7. قلعه نویشوانشتاین
 8. جنگل سیاه
 9. کلیسای جامع کلن
 10. دروازه براندنبورگ برلین

هزینه های زندگی در کشور آلمان

آلمان به نسبت سایر کشورهای اروپایی هزینه های زندگی مناسب تری را دارد. سالیانه هر شخص حدود 10.332 یورو و ماهانه تقریبا 861 یورو هزینه می کند. این کشور در هزینه های اقامت، غذا و… با میانگین در نظر گرفته شده در اتحادیه اروپا تطابق دارد. اجاره در آلمان بیشترین هزینه ای است که ماهیانه باید آن را پرداخت کنید. گرانترین نقطه برای زندگی در آلمان جنوب آن است و دو شهر اشتوتگارت و مونیخ بزرگترین و گرانترین شهر ها هستند. اجاره ماهانه در اشتوتگارت حدود 850 یورو بوده و در یک نقطه شمالی مانند برمن به طور میانگین 560 یورو است. هزینه های شارژ ساختمان برای یک واحد 85 متری در این کشور معادل 215 یورو در ماه است. اگر دوست داشته باشید در رستوران غذا میل کنید برای دو نفر حدود 45 یورو را باید کنار بگذارید. حمل و نقل های عمومی در آلمان میانگین دو یورو هزینه دارند. که می توانید از بلیط های ماهانه برای یک مسیر خاص استفاده کنید که 70 یورو برای آن لازم است. اگر می خواهید با تاکسی جابجا شوید هزینه پایه 3.5 یورو خواهد بود. بیمه درمانی برای هر شخص بستگی به نوع پوشش ها و عوامل دیگر دارد که برای مثال حق بیمه  از 70 تا 80 یورو در ماه متفاوت خواهد بود. در کنار این هزینه ها باید هزینه های جانبی دیگر را در نظر داشت. برای مثال، ممکن است لازم باشد برای خود یک جفت کفش جدید تهیه کنید یا لباس جدیدی بخرید تا نیاز های فصل جدید خود را تامین کنید.

کیفیت زندگی در کشور آلمان

کیفیت زندگی بستگی به محل زندگی دارد اما در کل این کیفیت در آلمان بسیار بالا است می توان گفت با توجه به آب و هوا، حتی از کشورهای شمال اروپا هم بالاتر آلمان بهتر است. جدا از این مورد هنوز هم افرادی وجود دارند که به دلایلی از زندگی کردن در آلمان راضی نیستند. اما با نگاهی به آنچه در سراسر جهان اتفاق می افتد، آلمان قطعا یکی از بهترین مکان ها برای زندگی است. کیفیت زندگی در آلمان سال های نه چندان دور چهارمین رتبه در جهان را داشته که بر اساس آخرین شاخص توسعه انسانی سازمان ملل متحد (HDI) کیفیت زندگی در آلمان یکی از بالاترین ها در جهان بوده است و تنها نروژ، سوئیس و ایرلند عملکرد بهتری نسبت به این کشور داشته اند.

هدف HDI اندازه گیری دستاوردهای یک کشور در سه بعد کلیدی توسعه انسانی شامل زندگی طولانی و سالم، دانش و داشتن استاندارد زندگی مناسب است. این شاخص به عواملی مانند میانگین امید به زندگی، سال های تحصیل و GNI سرانه نگاه می کند تا یک معیار ترکیبی از رفاه انسان را محاسبه کند. در مجموع، 189 کشور و منطقه در این رتبه بندی گنجانده شده اند.

آموزش و تحصیل در آلمان

آلمان استاندارد آموزشی بالایی دارد، اما تحصیل در سیستم آموزشی آلمان می‌تواند برای خانواده‌های بین‌المللی کار دشواری باشد. در آلمان سیستم آموزشی، آموزش در دوره پیش دبستانی، ابتدایی، متوسطه و عالی را شامل می شود. تحصیل تمام وقت در سطوح ابتدایی و متوسطه برای همه کودکان شش تا 15 ساله اجباری بوده و تا 18 سالگی ادامه دارد. در صورت توانایی تحصیل در آلمان به زبان بومی این کشور می توانید تحصیل بدون پرداخت شهریه را در این کشور تجربه کنید. وزارت آموزش و تحقیقات فدرال مسئول کل سیستم آموزشی آلمان است. با این حال، هر ایالت فدرال وزارت آموزش خود را دارد که برنامه آموزشی، مدارس و استانداردهای خود را تعیین می کند. این بدان معناست که سیستم تحصیلی در آلمان متفاوت است. آلمان از کشورهایی است که شهرت خوبی از نظر آموزش دارد و در سطح جهانی در رتبه بندی ها قرار گرفته است.

مزایای شهروندی آلمان

آلمان یکی از سریع ترین سیستم های مهاجرت در جهان را دارد. شما می توانید پاسپورت آلمانی را حتی در عرض 3 سال دریافت کنید. زندگی در آلمان محاسن و معایب زیادی دارد. ما در اینجا تنها به چند مورد از مزایای اصلی شهروندی آلمان خواهیم پرداخت.

1) آزادی زندگی و کار

2) دسترسی بدون ویزا به 190 کشور

3) تابعیت اتحادیه اروپا

4) تحصیل در آلمان و اروپا

5) فرصت های شغلی و تجاری بهتر

6) سهولت بازنشستگی

 

ارزش پاسپورت آلمان

در حالت فعلی، پاسپورت آلمانی دومین پاسپورت قدرتمند جهان است. بر اساس شاخص پاسپورت، شما می توانید بدون ویزا به 160 کشور جهان سفر کنید. بنابراین شما یک فرصت عالی برای بازدید از تقریبا تمام جهان را با این پاسپورت قدرتمند دارید. که در این میان 116 کشور نیازی به هیچ گونه ویزایی ندارند و برای 44 کشور به ویزای فرودگاهی نیاز است و تنها برای رفتن به 38 کشور باید ویزا بگیرید.

موسسه MIE و مهاجرت به کشور آلمان

موسسه مشاوره ای ملک پور سال های زیادی است که در امر مهاجرت مشاوره می دهد. این موسسه نه تنها در ایران بلکه در چندین کشور دیگر نیز فعال است که خود می تواند مزیت حساب شود. زیرا از این طریق برای پیش بردن امور مهاجرتی متقاضیان مهاجرت از همکاری با وکلای زبده بین المللی بهره می برد و می تواند برای مهاجرت تحصیلی، سرمایه گذاری، سرمایه داری و… چه در آلمان و چه در سایر کشورهای اروپایی و غیر اروپایی به خوبی عمل کند. اگر قصد مهاجرت به آلمان را دارید و نمی دانید باید چه کنید می توانید با کارشناسان موسسه MIE ارتباط تلفنی برقرار کنید و بدون پرداخت هزینه برای مشاوره اولیه، رایگان شرایط خود را برای مهاجرت به آلمان بررسی کنید.

مؤسسه حقوقی ملک پور اتریش

اگر شما دوست عزیز به کشور آلمان علاقمند شده اید و تمایل پیدا کردید که در این کشور زندگی کنید، همواره می توانید به ما تماس بگیرید و سوالات خود را در این خصوص بپرسید. ( ما با کمال میل و بصورت رایگان در خدمت شما عزیزان هستیم )

اطلاعاتی که در این وبسایت مشاهده می نمایید بر اساس تحقیقات اشخاصی هست که غیر حقوقی هستند و موسسه MIE هیچ گونه مسئولیت حقوقی در خصوص اطلاعات وبسایت ندارد. ما همیشه توصیه می کنیم این اطلاعات را راستی آزمایی کنید و با یک وکیل لوکال در میان بگذارید.

تمامی حقوق برای موسسه MIE محفوظ است.
مشاوره رایگان