سرمایه گذاری در اروپا 2024

سرمایه گذاری در اروپا

سرمایه گذاری در اروپا با حداقل سرمایه اولیه 50 هزار یورو به بالا امکان پذیر است. روش های مبتنی بر سرمایه گذاری در اروپا شامل خرید ملک که در کشور هایی مانند اسپانیا و یونان منجر به دریافت گلدن ویزا می شود ولی در همه کشور ها نمی توان با این روش اقامت دریافت کرد. نوآفرینی و یا استارتاپ که با داشتن یک ایده خلاقانه و سود ده می توان از این طریق اقدام کرد که کشور هایی نظیر انگلیس و فنلاند مناسب برای این روش هستند و شما 3 ساله اقامت دائم دریافت می کنید.

از روش های دیگر می توان به خود حمایتی یا تمکن مالی نیز اشاره کرد که فقط با اثبات میزان دارایی خود می توان اقامت اروپا را دریافت کرد، که کشور هایی مانند سوئیس، اتریش و فرانسه برای اخذ اقامت از این طریق مناسب هستند. همچنین روش های دیگری مانند کارآفرینی، ثبت شرکت نیز برای سرمایه گذاری در اروپا نیز وجود دارد. شما عزیزان می توانید برای بررسی شرایط خود از مشاوره تلفنی اولیه رایگان موسسه MIE نیز بهره مند شوید.

 

باید این نکته را بگوییم که سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در همه ی کشور های اروپایی منجر به اخذ اقامت نمیشود و تنها در برخی از کشور ها مانند یونان، اسپانیا، مجارستان و قبرس جنوبی امکان پذیر است. با خرید ملک در کشور هایی مانند یونان و اسپانیا می توانید گلدن ویزای این کشور ها دریافت کنید و اقامت برای خود، همسر، فرزندان و پدر و مادر خود و هسر خود را نیز دریافت کنید.

روش خود حمایتی یا تمکن مالی  با اثبات میزان دارایی خود و درآمد ثابت در ماه (بسته به کشور متفاوت است) بدون نیاز به انتقال سرمایه خود می توانید از طریق این روش اقدام کنید. این روش یکی از کم ریسک ترین روش های مبتنی بر سرمایه گذاری است که در کشور هایی نظیر اسپانیا، اتریش، سوئیس و فرانسه امکان پذیر است لازم به ذکر است که در کشور فرانسه شرط حضور هم الزامی نیست ولی در مابقی کشور ها حداقل 6 ماه شرط حضور وجود دارد.

کشور هایی نظیر انگلستان، فنلاند و هلند برای سرمایه گذاری از طریق نوآفرینی مناسب می باشند. در این روش شما با داشتن یک بیزنس پلن جدید و نوآورانه که برای کشور مقصد سود ده هم باشد می توانید اقدام کنید. اگر طرح شما مورد تایید سازمان های دولتی کشور مقصد قرار بگیرد شما می توانید با سرمایه اولیه حداقل 50 هزار یورو برای سرمایه گذاری و راه اندازی کسب کار خود اقدام کنید.

شرایط سرمایه گذاری در اروپا

برای سرمایه گذاری در اروپا باید اول با توجه به روش انتخابی سرمایه اولیه لازم را داشته باشید.

روش های سرمایه گذاری در اروپا

سرمایه گذاری در اروپا از طریق روش های مختلفی مانند خرید ملک، خود حمایتی و نوآفرینی امکان پذیر است.

سرمایه گذاری در اروپا

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

ویدئو و پادکست موسسه MIE درباره بهترین کشور برای خرید ملک کجاست؟

default
Loading...
در حال بارگذاری ویدئو. چند لحظه منتظر بمانید.

شرایط عمومی سرمایه گذاری در کشورهای اروپا

ثبات سیاسی و اقتصادی، زیرساخت های توسعه یافته، و نیروی کار ماهر از جمله عوامل مهم جذابیت سرمایه گذاری در اروپا هستند.

با این حال، شرایط دقیق سرمایه گذاری در هر کشور اروپایی متفاوت است. برخی از مهم ترین فاکتورهای قابل توجه عبارتند از:

 • روش سرمایه گذاری

  روش های مختلفی برای سرمایه گذاری در اروپا وجود دارد، از جمله خرید ملک، کار آفرینی،استارتاپ، سرمایه گذاری در اوراق قرضه، و …. هر روش مزایا و معایب خاص خود را دارد و بهترین گزینه به اهداف و شرایط سرمایه گذار بستگی دارد.

 • مبلغ سرمایه گذاری

   حداقل مبلغ سرمایه گذاری مورد نیاز برای دریافت اقامت یا مجوز کار در اروپا بسته به کشور و نوع سرمایه گذاری متفاوت است. به عنوان مثال، برنامه ویزای طلایی اسپانیا نیاز به سرمایه گذاری حداقل 500,000 یورو در املاک و مستغلات دارد، در حالی که برنامه اقامت انگلستان به سرمایه گذاری حداقل 1 میلیون پوند در اوراق قرضه دولتی نیاز دارد.

 • شرایط اقامت

  بسیاری از کشورهای اروپایی برنامه های اقامتی را برای سرمایه گذاران خارجی ارائه می دهند که به آنها امکان می دهد در ازای سرمایه گذاری در اقتصاد کشور، اقامت دائم یا موقت را بدست آورند. شرایط این برنامه ها از کشوری به کشور دیگر متفاوت است.

سرمایه گزاری درست چگونه است؟

default
Loading...
در حال بارگذاری ویدئو. چند لحظه منتظر بمانید.

فایل صوتی این ویدئو

اخذ اقامت اروپا از طریق سرمایه گذاری

همانطور که پیشتر اشاره شد سرمایه گذاری در کشور های اروپایی به روش های مختلفی امکان می پذیرد که بسته به این روش ها ممکن است برای فرد اقامت اروپا را دریافت کند یا دریافت نکند.

از آنجائیکه با ایجاد آثار اقامتی و اخذ تابعیت تکالیف و حقوقی برای فرد و کشور مورد نظر نسبت به هم ایجاد می شود انتظار می رود افراد در زمینه شیوه سرمایه گذاری مد نظر خود و آثار اقامتی آن اطلاع دقیقی داشته باشند تا بتوانند بهترین کشور برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری را برگزینند.

طبق یک تقسیم بندی کلی برنامه های سرمایه گذاری در اروپا از نظر آثار اقامتی به دو گروه مجزا تقسیم می شوند:

 • برنامه های سرمایه گذاری دارای آثار اقامتی
 • برنامه های سرمایه گذاری فاقد آثار اقامتی

در بسیاری از موارد برنامه های سرمایه گذاری در اروپا همچون سرمایه گذاری یورویی در حوزه املاک و مستغلات که دارای سود بالاتری هستند آثار اقامتی ندارند.

البته کشورهایی نیز وجود دارند که برنامه هایی را برای اخذ اقامت اروپا از طریق خرید ملک در دستور کار خود قرار داده اند. پرتغال، یونان ، اسپانیا و قبرس نمونه هایی از این کشورها هستند.

به طور کلی، نحوه اقامت گرفتن از طریق هریک از روش های سرمایه گذاری در کشور های اروپایی شرایط خاص خود را دارا می باشد و از اصول قانونی و حقوقی خاصی پیروی می کند که در این مقاله به جزئیات آن خواهیم پرداخت.

قوانین اولیه اقامت در اروپا

مطابق قانون اگر شما به مدت ۵ سال در یک کشور اروپایی اقامت داشته باشید، بعد از ۵ سال می توانید برای اخذ اقامت دائم اقدام کنید.

با اخذ اقامت دائم اجازه رفت و آمد بدون مشکل در کشورهای حوزه شینگن برای شما صادر می شود. همچنین بعد از ۵ سال با توجه به علاقه شما در هر کشوری که دوست داشتید می توانید زندگی کنید.

ویدئو و پادکست موسسه MIE در رابطه با خرید ملک در اروپا

default
Loading...
در حال بارگذاری ویدئو. چند لحظه منتظر بمانید.

استانداردهای سرمایه گذاری در اروپا

سرمایه گذاری در اروپا نیازمند بررسی مجموعه ای از استانداردهای سرمایه گذاری و شاخص های اقتصادی است که آگاهی از آنها می تواند بر تصمیم سرمایه گذاران خارجی برای انتقال سرمایه خود بسیار تاثیرگذار باشد. در واقع، لازم است افراد اطمینان کسب کنند که سرمایه آنها به کشور امنی منتقل می شود و میان آنها و تبعه کشور مقصد تفاوت چندانی قائل نمی شوند.

نرخ مصادره اموال

نرخ مصادره اموال یکی از مهم ترین استانداردهایی است که سرمایه گذاران را در این زمینه یاری می نماید.

چرا که نشان می دهد با گذر زمان تا چه اندازه مالکیت سرمایه گذاران خارجی توسط کشور مقصد سلب شده است و تا چه اندازه انتظار می رود رویکرد دولت نسبت به سرمایه گذاران خارجی تغییر کند.

نرخ مصادره اموال در بازه 1 تا 7 تعریف می شود که در آن عدد 1 نشانگر پایین ترین و عدد 7 نشانگر بالاترین میزان ریسک مصادره ( سلب مالکیت ) اموال است.

بررسی های انجام شده نشان می دهد در کشورهای اروپای مرکزی و غربی همچون اتریش و آلمان نرخ مصادره اموال در پایین ترین رقم خود و معادل 1 بوده و در کشورهای اروپای شرقی همچون روسیه این رقم رفته رفته بالاتر می رود.

در جدول زیر به بررسی نرخ مصادره اموال در چند مورد از مهم ترین کشورهای اروپایی پرداخته ایم:

نام کشور نرخ مصادره اموال میزان ریسک سرمایه گذاری
سوئد 1 کمترین ریسک
سوئیس 1 کمترین ریسک
اتریش 1 کمترین ریسک
لهستان 2 ریسک به نسبت پایین
صربستان 3 ریسک متوسط
اوکراین 4 ریسک بالا
ترکیه 5 ریسک بسیار بالا
روسیه 5 ریسک بسیار بالا
بلاروس 5 ریسک بسیار بالا

نرخ کنترل فساد

اهمیت بررسی نرخ کنترل فساد از آن جهت است که نشان می دهد کشورهای مختلف اروپایی تا چه اندازه برای مبارزه با فساد تلاش نموده اند و سعی کرده اند آن را ریشه کن نمایند.

در جدول زیر و در راستای بررسی دقیق تر شرایط سرمایه گذاری در اروپا نرخ کنترل فساد در چند کشور اروپایی به تصویر کشیده شده است.

هر چه نرخ کنترل فساد بالاتر باشد سرمایه گذاران خارجی می توانند اطمینان بیشتری در زمینه امنیت سرمایه گذاری خود داشته باشند.

نام کشور نرخ کنترل فساد
اوکراین 0.87-
روسیه 0.85-
یونان 0.07-
ایتالیا 0.24
اسپانیا 0.61
قبرس 0.64
فرانسه 1.32
اتریش 1.60
انگلستان 1.83
دانمارک 2.15
هلند 2.01
پرتغال 0.85
آلمان 1.95
سوئیس 2.01
فنلاند 2.21

فایل ویدئویی موسسه MIE در خصوص سرمایه گذاری در صنعت توریسم در خارج از کشور

default
Loading...
در حال بارگذاری ویدئو. چند لحظه منتظر بمانید.

با ابتکار عمل سرمایه گزاری کنید و اجازه دهید که سرمایه شما برایتان سودآوری کند!

default
Loading...
در حال بارگذاری ویدئو. چند لحظه منتظر بمانید.

شاخص های اقتصادی تأثیر گذار اروپا

برای آگاهی از قوانین سرمایه گذاری در کشورهای اروپایی و انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در اروپا لازم است علاوه بر استانداردهای سرمایه گذاری ، برخی شاخص های اقتصادی تأثیرگذار همچون نرخ تورم، تولید ناخالص داخلی و نرخ بیکاری نیز در کشورهای اروپایی مورد بررسی قرار گیرند.

داشتن آگاهی دقیق در این زمینه به سرمایه گذاران خارجی کمک می کند بتوانند بهترین کشور برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری را برگزینند و راه مهاجرت با سرمایه کم را بیابند.

در این بخش به ارزیابی شاخص های مذکور در چند مورد از کشورهای اروپایی خواهیم پرداخت.

تولید ناخالص داخلی (GDP)

تولید ناخالص داخلی (GDP) حاکی از میزان رشد اقتصادی در یک کشور است و در انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در اروپا یکی از مهم ترین شاخصه های اقتصادی محسوب می شود.

جدول زیر مقایسه ای را میان کشورهای اروپایی از نظر تولید ناخالص داخلی ارائه می دهد.

نام کشور میزان تولید ناخالص داخلی (GDP) (دلار آمریکا)
موناکو 185.741.28
لوگزامبورگ 116.639.89
سوئیس 82.796.55
نروژ 81.697.24
دانمارک 61.350.35
اتریش 51.461.95
آلمان 47.603.03
اسپانیا 30.370.89
ترکیه 9.370.18
بلاروس 6.289.94
اوکراین 3.095.17
انگلستان 2855.30
پرتغال 23407.91
دانمارک 61350.35
هلند 53024.06

نرخ تورم

نرخ تورم نشان می دهد میزان ثبات و رونق اقتصادی و همچنین تغییر هزینه های زندگی و محصولات در یک کشور تا چه اندازه است. ب

نابراین، هرچه نرخ تورم در یک کشور پایین تر باشد، ثبات اقتصادی در آن کشور بالاتر است. جدول زیر مقایسه ای را بین کشورهای اروپایی از نظر نرخ تورم نشان می دهد.

نام کشور نرخ تورم
ترکیه 16.3
اوکراین 11.0
نروژ 2.8
اتریش 2.0
سوئد 2.0
آلمان 1.7
اسپانیا 1.7
فنلاند 1.1
سوئیس 0.9
دانمارک 0.8
ایرلند 0.5
انگلستان 1.79
پرتغال 0.38
دانمارک 0.78
هلند 1.59

نرخ بیکاری

نرخ بیکاری نیز یکی دیگر از شاخص اقتصادی است که می تواند بر نظر سرمایه گذاران خارجی برای سرمایه گذاری در اروپا و مهاجرت با سرمایه کم بسیار تاثیرگذار باشد.

در واقع، نرخ بیکاری نشان می دهد که در هر کشوری تا چه اندازه افراد می توانند به کاریابی امید داشته باشند.

مقایسه نرخ بیکاری در میان کشورهای اروپایی نشان می دهد که نرخ بیکاری در کشورهایی همچون سوئیس، اتریش، نروژ، آلمان، مجارستان و جمهوری چک زیر 5 درصد است که این می تواند برای علاقه مندان به مهاجرت با سرمایه کم نویدبخش باشد. زیرا نرخ بیکاری پایین نشاندهنده بازار کار پویا و اقتصاد پر رونق در یک کشور باشد. 

نام کشور نرخ بیکاری
یونان 18.08
اسپانیا 14.70
ایتالیا 9.22
سوئیس 4.87
اتریش 4.64
هلند 3.76
آلمان 3.20
انگلستان 3.8
پرتغال 7.2
دانمارک 3.7
هلند 3.3

نرخ مالیات بر درآمد

مالیات بر درآمد شرکت ها، مالیاتی است که از شرکت ها جمع آوری می شود. مبلغ آن بر مبنای سود خالص شرکت هایی است که در حین انجام فعالیت تجاری خود، معمولاً طی یک سال کاری، کسب می کنند.

 معیار مورد استفاده در این جدول به بالاترین نرخ درآمد شرکت ها اشاره دارد. درآمد حاصل از دریافت مالیات از شرکت ها منبع مهمی از درآمد برای دولت کشورها است.

نام کشور نرخ مالیات بر درآمد شرکت ها (درصد)
یونان 22.5
اسپانیا 25
ایتالیا 24
سوئیس 18
اتریش 25
آلمان 30
انگلستان 19
پرتغال 21
دانمارک 22
هلند 25

شما عزیزان می توانید از میان کشورهای اروپایی زیر، کشور موردنظر خود برای سرمایه گذاری را انتخاب فرمایید:

روش های سرمایه گذاری در اروپا

روش های مختلفی برای سرمایه گذاری در اروپا وجود دارد که هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند. انتخاب بهترین روش به اهداف، شرایط و تحمل ریسک شما بستگی دارد.

در اینجا به برخی از محبوب ترین روش های سرمایه گذاری در اروپا اشاره می کنیم:

سرمایه گذاری در اروپا از طریق خرید ملک

سرمایه گذاری در اروپا از طریق ثبت شرکت

سرمایه گذاری در اروپا از طریق کارآفرینی

خود حمایتی یا اقامت تمکن مالی

سرمایه گذاری در اروپا از طریق نوآفرینی

سرمایه گذاری در اروپا از طریق فرنچایز

سرمایه گذاری در اروپا از طریق خرید ملک

سرمایه گذاری در اروپا از طریق خرید و فروش ملک یکی از راه های مطلوب و بسیار سودآور به شمار می رود که در صورت اقدام اصولی می تواند سودآوری فوق العاده ای را برای فرد به همراه داشته باشد همچنین می تواند ریسک کمتری نیز داشته باشد.

با این حال، باید توجه داشت که تنها برخی از کشورهای اروپایی همچون اسپانیا و پرتغال از طریق خرید ملک اقامت اعطا می کنند و در سایر کشورها تنها می توان خرید ملک را بیزینسی برای افزایش سرمایه محسوب نمود.

به عنوان مثال، اخذ گلدن ویزا در چند کشور اروپایی همچون یونان، پرتغال و اسپانیا این امکان را برای سرمایه گذاران خارجی فراهم آورده که با خرید ملک به اقامت نیز دست یابند. در نقطه مقابل، خرید ملک در برخی کشورهای دارای اقتصاد قوی همچون اتریش تنها می تواند روشی سودآور بدون آثار اقامتی باشد.

در جدول زیر به مقایسه برنامه های رایج خرید ملک در چند کشور اروپایی که آثار اقامتی دارد پرداخته ایم:

نام برنامه حداقل مبلغ (یورو) شرط حضور شرایط اخذ اقامت دائم
گلدن ویزای پرتغال 500.000 1 هفته در سال بعد از 5 سال
گلدن ویزای یونان 250.000 بدون شرط حضور از ابتدا
گلدن ویزای اسپانیا 500.000 بدون شرط حضور
بعد از 5 سال
اقامت پلاس مجارستان
500.000
بدون شرط حضور
از همان ابتدا اقامت10 ساله دارد
گلدن ویزای قبرس 2 میلیون یورو خرید ملک+ اهدای 150.000 یورو به دولت بدون شرط حضور از همان ابتدا پاسپورت اعطا می شود

لازم به ذکر است که این نکته را بگوییم که دولت پرتغال با اخذ قوانین جدید دریافت گلدن ویزا را بسیار مشکل کرده است و تاحدودی می توان گفت غیر ممکن شده است.

نکاتی که در هنگام سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در اروپا باید رعایت کنیم

باید حتما ارزش ملک مورد بررسی قرار گیرد. این موضوع بدین صورت است که بعضی از ملک ها به میزان حداقل سوددهی خود رسیده اند و قیمت آن ها رشد صعودی خود را داشته است، پس باید خرید در محلی انجام گیرد که حداقل دارای شرایط زیر باشد:

 • خرید ملک در محل های که دارای آینده خوبی بوده و در آینده قیمت آن ها افزایش پیدا خواهد کرد. (حومه شهرهای بزرگ یکی از مثال های این مورد است)

 • نزدیکی به مراکز بزرگ خرید و مکان های عمومی

 • نزدیکی به سیستم های حمل و نقل عمومی

فایل ویدئویی موسسه MIE در مورد سرمایه گذاری در املاک خارجی

default
Loading...
در حال بارگذاری ویدئو. چند لحظه منتظر بمانید.

سرمایه گذاری در اروپا از طریق ثبت شرکت

ثبت شرکت در قالب شرکت با مسئولیت محدود، سهامی عام، سهامی خاص، شرکت تعاونی، طرح های استارت آپی و … همواره مد نظر سرمایه گذاران خارجی با هدف سرمایه گذاری در اروپا بوده است.

می توان گفت سرمایه گذاری در اروپا از طریق ثبت شرکت یکی از بهترین روش ها برای افرادی است که قصد دارند با آگاهی از قوانین سرمایه گذاری در کشورهای اروپایی هم سرمایه خود را به کشورهای اروپایی منتقل نمایند و هم کسب و کار خود را در برترین کشورهای دنیا توسعه دهند.

برای ثبت شرکت در اروپا باید یک بیزنس پلن ارائه دهید که مورد تایید سازمان های دولتی کشور مقصد قرار بگیرد همچنین باید تعدادی نیروی کار خارجی برای شرکت خود استخدام کنید و به آنها حقوق و مزایای کار بدهید.

یکی دیگر از روش های اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری، اقامت کار شرکت می باشد. باید ذکر کنیم که اقامت کار شرکت با ثبت شرکت و اخذ اقامت متفاوت است در این روش، شما می توانید به عنوان یک کارمند خود و یا همسرتان را در شرکت که خودتان راه اندازی کرده اید استخدام کنید و حقوق برای خود در نظر بگیرید.

با این حال، باید توجه داشت که عموماً پروسه ثبت شرکت به خودی خود منجر به آثار اقامتی برای فرد متقاضی سرمایه گذاری در کشورهای اروپایی نمی شود.

به عنوان مثال در کشور آلمان ثبت شرکت موجب اخذ اقامت آن کشور نمی شود؛ مگر اینکه بیزنس پلن سرمایه گذار به دولت این کشور اثبات کند که فعالیت شرکت سرمایه گذار خارجی برای اقتصاد کشور مقصد سودمند است. در صورتی که این مهم اثبات شود، شخص اصلی می تواند برای خود و همراهانش اقامت یا پاسپورت را اخذ کند.

به علاوه، امروزه به سبب محدودیت افتتاح حساب در اکثر کشورهای اروپایی ثبت شرکت در بسیاری از کشورهای اروپایی برای هموطنان عزیزمان در ایران امکان پذیر نیست.

در جدول زیر به حداقل سرمایه لازم برای ثبت شرکت در برخی از کشور های اروپایی نیز اشاره شده است:

نام کشور حداقل میزان سرمایه
آلمان 50،000 یورو
هلند 50،000 یورو
پرتغال 50.000 یورو
قبرس 17،000 یورو
انگلستان 1 میلیون پوند
سوئیس 20,000 فرانک سوئیس
سوئد 100,000 کرون سوئد
اتریش 35,000 یورو
اسپانیا 3500 یورو

فایل ویدئویی موسسه MIE در مورد اقامت نوآفرینی

default
Loading...
در حال بارگذاری ویدئو. چند لحظه منتظر بمانید.

سرمایه گذاری در اروپا از طریق نوآفرینی

اقامت استارتاپ یک مسیر مهاجرتی برای کارآفرینان است که به آنها اجازه می دهد تا با راه اندازی یک کسب و کار جدید در یک کشور اروپایی، اقامت موقت یا دائم را بدست آورند. در این روش باید یک بیزنش پلن جدید و نوآورانه ارائه دهید و در صورت تایید بیزنش پلن شما می شود با حداقل سرمایه 50،000 هزار یورو آن را راه اندازی کرد.

شرایط و الزامات برنامه های اقامت استارتاپ در کشورهای مختلف اروپا متفاوت است، اما به طور کلی، متقاضیان باید موارد زیر را نشان دهند:

 • ایده تجاری نوآورانه و قابل اجر

   ایده تجاری شما باید منحصر به فرد، خلاقانه و دارای پتانسیل رشد و سودآوری باشد.

 • توانایی مالی

  شما باید نشان دهید که منابع مالی کافی برای تامین هزینه های راه اندازی و کسب و کار خود را دارید.

 • تعهد به ایجاد شغل

  شما باید متعهد به ایجاد شغل برای شهروندان یا ساکنان دائمی کشور باشید.

سرمایه گذاری در اروپا از طریق کارآفرینی

اقدام از طریق شیوه کارآفرینی نیازمند ارائه یک بیزنس پلن است و لازم است فرد اثبات کند که می تواند تاثیر مثبتی بر اقتصاد کشور مقصد داشته باشد. به علاوه، در اکثر موارد فرد ملزم است نیروهای کاری بومی کشور مقصد را نیز استخدام نماید.

در صورت اثبات تاثیر مثبت اقتصادی بر کشور مقصد کارآفرینی می تواند برای فرد آثار اقامتی داشته باشد. در اغلب موارد نیز می توان کارآفرینی را زیرمجموعه ثبت شرکت قرار داد و طرح تجاری را در قالب شرکت ارائه داد.

در این روش  می توان با سرمایه گذاری در شرکت ها به عنوان یک سرمایه گذار اقدام کنید. افرادی که در کشور خود کسب کار موفقی دارند می توانند در کشور های اروپایی  سرمایه گذاری کنند با ارائه یک رزمه کاری قوی از خود شروع به راه انذازی کسب کار خود کنند.

یکی از کشورهایی که این امکان را برای افراد فراهم آورده و در واقع بهترین کشور اروپایی برای مهاجرت  از طریق سرمایه گذاری به شیوه کارآفرینی در اروپا، اتریش است چرا که فرد در صورت کسب امتیازات لازم و داشتن پشتوانه مالی در حدود 50 تا 100 هزار یورو می تواند اقامت اتریش را اخذ کند. کشور هایی همچون سوئیس، آلمان،هلند هم می توانند در این زمینه مناسب باشند.

سرمایه گذاری در اروپا از طریق فرنچایز

رستوران های حوزه صنایع غذایی همچون مک دونالد، برگر کینگ، لی برگر، KFC، Subway و … هتل های مشهوری همچون هیلتون و شرایتون دارای شعبه های زیادی در سطح بین المللی هستند و این امکان را به افراد داده اند که با اخذ نمایندگی و خرید امتیاز آنها به سودآوری فراوانی دست یابند و به سرمایه گذاری در اروپا بپردازند.

این برندها به دلیل اینکه شناخته شده هستند و هزینه زیادی را صرف تبلیغات می کنند می توانند سودآوری بسیار بالایی را برای فرد به همراه داشته باشند. علاقه مندان اخذ اقامت از طریق خرید سهام این شرکت ها باید توجه داشته باشند که سرمایه اولیه برای اخذ شعبه هر یک از این برندها با توجه به نوع برند و منطقه انتخابی متفاوت است؛

اما به عنوان مثال برای تاسیس یک شعبه ملک دونالد حدود 900 هزار یورو سرمایه اولیه لازم است اما می توان یک شعبه Subway را با مبلغ کمتری در حدود 100 هزار یورو نیز راه اندازی نمود.

سود خالصی که می توان از اینگونه سرمایه گذاری ها دریافت نمود نیز بسته به محل تاسیس شعبه و نوع برند متفاوت است، اما در مورد برندی همچون رستوران لی برگر می توان به سود خالص ماهیانه 30 هزار یورو نیز دست یافت.

فایل ویدئویی موسسه MIE در مورد افتتاح رستوران در اروپا

default
Loading...
در حال بارگذاری ویدئو. چند لحظه منتظر بمانید.

سرمایه گذاری در اروپا از طریق خودحمایتی

یکی دیگر از روش های سرمایه گذاری در اروپا در کنار اخذ اقامت از طریق خرید سهام اقدام از طریق خودحمایتی و یا نشان دادن تمکن مالی خوب است که روش بسیار مناسبی برای افراد بازنشسته دارای تمکن مالی خوب محسوب می شود.

در این روش، لازم است فرد تمکن مالی خود را از طریق دارایی نقدی و سندهای ملکی به اثبات برساند تا بر مبنای این تمکن به وی اقامت داده شود.

در حقیقت، در این روش فرد مبلغی را در حساب بانکی خود نشان می دهد و سپس حداقل یک سند ملکی را ارائه می دهد و لازم است نشان دهد درآمد ماهیانه ای نیز به عنوان مثال از اجاره املاک خود دریافت می کند.

از آنجائیکه در این روش افراد نشان می دهند تمکن مالی خوبی دارند و نیاز به کار کردن ندارند متاسفانه از اجازه کار برای کارفرما برخوردار نیستند اما می توانند شخصاً بیزینسی را راه اندازی نمایند و به عنوان مثال به خرید و فروش ملک مشغول شوند. با این حال، از مزایای این روش آن است که برای سرمایه گذاری در اروپا نیازی به انتقال سرمایه به خارج از ایران نیست و فرد تنها لازم است مبلغ مورد نظر را در حساب بانکی خود نشان دهد.

اقامت خودحمایتی برای افراد علاقه مند به مهاجرت با سرمایه کم مناسب می باشد. برای اطلاع بیشتر علاقه مندان به آگاهی از آنکه چه کشورهایی با سرمایه گذاری اقامت می دهند ، باید اشاره نمود که شیوه خودحمایتی در حال حاضر برای چند کشور امکان پذیر است که در جدول زیر به نام و شرایط این کشورها اشاره شده است:

نام کشور شرط حضور شرایط اخذ اقامت دائم افرادی که در پرونده قرار می گیرند
اسپانیا حداقل 180 روز در سال در ابتدا اقامت یک ساله، سپس دو اقامت دو سال، پس از 5 سال اقامت دائم همسر و فرزندان زیر 16 سال
یونان شرط حضور ندارد در ابتدا اقامت دو ساله، سپس هر 3 سال اقامت تمدید می شود ، اقامت دائم بعد از 5 سال همسر و فرزندان تا 21 سال
سوئیس حداقل 6 ماه در سال در ابتدا اقامت یک ساله، تمدید به مدت یک سال دیگر و سپس تمدید به مدت سه سال و پس از 5 سال اقامت دائم همسر و فرزندان زیر 18 سال
فرانسه 1 هفته در سال در ابتدا اقامت یک سال، پس از تمدید سالانه و گذشت 5 سال امکان اخذ اقامت دائم وجود دارد همسر و فرزندان زیر 18 سال
اتریش حداقل 6 ماه در سال در ابتدا اقامت یک ساله، تمدید به مدت یک سال دیگر و سپس تمدید به مدت سه سال و پس از 5 سال اقامت دائم همسر و فرزندان زیر 18 سال

سرمایه گذاری در اروپا از طریق خرید سهام و اوراق قرضه

شرایط خرید اوراق قرضه در اروپا بسته به نوع اوراق قرضه (دولتی یا شرکتی) و کشور مورد نظر متفاوت است.

در اینجا به نکات کلی اشاره می کنیم:

 اوراق قرضه دولتی

این اوراق قرضه توسط دولت ها منتشر می شوند و به طور کلی به عنوان سرمایه گذاری امن تری نسبت به اوراق قرضه شرکتی تلقی می شوند. با این حال، بازده اوراق قرضه دولتی معمولاً پایین تر از اوراق قرضه شرکتی است.

 اوراق قرضه شرکتی

این اوراق قرضه توسط شرکت ها منتشر می شوند و معمولاً بازده بالاتری نسبت به اوراق قرضه دولتی ارائه می دهند. با این حال، اوراق قرضه شرکتی سطح ریسک بالاتری نیز دارند، زیرا در صورت ورشکستگی شرکت، ممکن است ارزش خود را از دست بدهند.

شرایط خرید اوراق قرضه در هر کشور اروپایی متفاوت است. به عنوان مثال، در برخی کشورها مانند یونان، حداقل سرمایه گذاری برای خرید اوراق قرضه 400،000 یورو است، در حالی که در کشورهای دیگر مانند انگلستان، حداقل سرمایه گذاری 1 میلیون پوند می باشد.

مزایای سرمایه گذاری در اروپا

همانطور که پیشتر ذکر شد، با توجه به سیاست اقتصاد باز که امروزه کشورهای اروپایی پیش گرفته اند فرصت های بی شماری برای سرمایه گذاری در اروپا ایجاد شده است و افراد با مطالعه این مقاله می توانند دریابند که چه کشورهایی با سرمایه گذاری اقامت می دهند. در واقع، اخذ اقامت از طریق خرید سهام، خود حمایتی، خرید ملک و سایر روش ها در اروپا مزایای فراوانی را برای افراد به همراه دارد.

در این بخش به برخی مزایای سرمایه گذاری در اروپا اشاره شده است:

 • امکان رشد سرمایه
 • سود دهی بالای سرمایه گذاری در روش هایی همچون سرمایه گذاری در فرنچایزها
 • حفظ اصل سرمایه و جلوگیری از سقوط ارزش آن
 • تردد آزاد در منطقه شنگن برای افراد دارنده اقامت یکی از کشورهای عضو شنگن
 • امکان دریافت سود یورویی از طریق سرمایه گذاری در اروپا
 • کسب اطمینان از داشتن درآمد پایدار
 • امکان اخذ اقامت از طریق خرید سهام در برخی کشورها
 • امکان برخورداری از خدمات اجتماعی و آموزشی کشورهای طراز اول دنیا
 • اخذ اقامت برای فرد و خانواده وی و حتی در برخی موارد والدین در بهترین کشورهای دنیا
 • امکان دریافت تابعیت مضاعف و سفر بدون نیاز به ویزا به بسیاری از کشورها
 • امکان تحصیل رایگان در بهترین مدارس و با کیفیت ترین دانشگاه های دنیا
 • ماندگاری سود دریافتی برای سالیان متمادی
 • عدم شرط حضور در برخی روش های سرمایه گذاری در اروپا
 • عملکرد نسبتاً بی طرف اکثر دولت های اروپایی نسبت به سرمایه گذاران خارجی
 • طبیعت زیبا و آب و هوای مناسب در برخی کشورهای اروپایی

معایب سرمایه گذاری در اروپا

در کنار منافع و نکات مثبت بسیاری که ذکر شد، سرمایه گذاری در کشورهای اروپایی با توجه به شرایط خاص برخی کشورها می تواند معایبی نیز داشته باشد. در واقع، از آنجائیکه در اکثر روش های سرمایه گذاری در اروپا افراد اخذ اقامت و تابعیت را هدف نهایی خود قرار می دهند لازم است از برخی نکات منفی سرمایه گذاری در اروپا نیز آگاهی دقیقی داشته باشند.

 • وجود شرط حضور در برخی کشورها در برخی روش های سرمایه گذاری در اروپا
 • ممنوعیت سرمایه گذاری در کشورهای اروپایی از طریق برخی روش ها برای ایرانیان
 • نرخ مصادره اموال بالا در برخی کشورهای اروپایی همچون کشورهای اروپای شرقی

پاسخ به سوالات متداول در خصوص سرمایه گذاری در اروپا

چه نوع سرمایه گذاری هایی در اروپا امکان پذیر است؟

انواع مختلفی از سرمایه گذاری در اروپا وجود دارد، از جمله خرید ملک، ثبت شرکت، کارآفرینی، نوآفرینی، خودحمایتی، خرید بیزنس و خرید اوراق قرضه

بهترین کشور برای سرمایه گذاری در اروپا کدام است؟

بهترین کشور برای سرمایه گذاری در اروپا به اهداف و شرایط شما بستگی دارد. برخی از عوامل مهم که باید در نظر بگیرید شامل هستند:

 • ثبات اقتصادی: شما می خواهید در کشوری با اقتصاد قوی و باثبات سرمایه گذاری کنید.
 • رشد اقتصادی: شما می خواهید در کشوری با چشم انداز رشد اقتصادی خوب سرمایه گذاری کنید.
 • هزینه زندگی: شما باید هزینه زندگی در کشور مورد نظر را در نظر بگیرید.
 • مالیات: شما باید نرخ مالیات در کشور مورد نظر را در نظر بگیرید.
 • دسترسی به بازار: اگر قصد دارید یک کسب و کار را راه اندازی کنید، باید دسترسی به بازار را در نظر بگیرید.
 • کیفیت زندگی: شما باید کیفیت زندگی در کشور مورد نظر را در نظر بگیرید.

برای سرمایه گذاری در اروپا به چه مقدار پول نیاز دارم؟

مقدار پولی که برای سرمایه گذاری در اروپا به آن نیاز دارید به نوع سرمایه گذاری شما بستگی دارد. به عنوان مثال، برای خرید ملک در اروپا به طور کلی به پول زیادی نیاز دارید، در حالی که می توانید با پول کمتری در اوراق قرضه یا صندوق های سرمایه گذاری سرمایه گذاری کنید.

چگونه می توانم برای سرمایه گذاری در اروپا اقامت بگیرم؟

برخی از برنامه های اقامت سرمایه گذاری در اروپا وجود دارد که به شما امکان می دهد با سرمایه گذاری در کشور اقامت بگیرید. شرایط این برنامه ها از کشوری به کشور دیگر متفاوت است.

آیا سرمایه گذاری در اروپا امن است؟

اروپا به طور کلی منطقه امنی برای سرمایه گذاری است. با این حال، همیشه خطراتی در هر سرمایه گذاری وجود دارد. شما باید قبل از سرمایه گذاری تحقیقات خود را انجام دهید و با یک مشاور مالی مشورت کنید.

سرمایه گذاری در اروپا و سخن پایانی

سرمایه گذاری در اروپا ، اخذ اقامت از طریق خرید سهام و خرید ملک، قوانین سرمایه گذاری در کشورهای اروپایی و مواردی از این قبیل در این مقاله مورد بررسی و ارزیابی علمی قرار گرفتند. به طور کلی، روش های مختلفی برای سرمایه گذاری در اروپا تعریف شده است که هریک دارای ویژگی های خاص خود می باشند و مبالغ مورد نیاز در هریک از آنها متفاوت است. به عنوان مثال، در برخی روش ها مهاجرت با سرمایه کم نیز امکان پذیر است. از آنجائیکه برخی روش های سرمایه گذاری در اروپا آثار اقامتی دارند، لازم است افراد پیش از هرگونه اقدامی کشور مقصد را از نظر تمامی استانداردها، شاخص ها و فاکتورهای دیگر مورد ارزیابی قرار دهند تا دریابند بهترین کشور برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری کدام است و اینکه چه کشورهایی با سرمایه گذاری اقامت می دهند. روش هایی همچون خودحمایتی، خرید ملک، ثبت شرکت از طریق بلوکارت، اخذ اقامت از طریق خرید سهام و سرمایه گذاری در فرنچایزها از جمله بهترین روش ها برای سرمایه گذاری در اروپا به شمار می روند که هریک ممکن است بسته به شرایط برای افراد مناسب باشند. شما همراهان گرامی موسسه MIE می توانید برای کسب اطلاعات تکمیلی در زمینه سرمایه گذاری در اروپا، اخذ اقامت از طریق خرید سهام، قوانین سرمایه گذاری در کشورهای اروپایی و سایر مسائل مهاجرتی با کارشناسان زبده و متخصص این موسسه تماس رایگان تلفنی برقرار نمایید. امکان ثبت دیدگاه ها و نظرات شما سروران نیز در انتهای همین مقاله فراهم شده است.

دیدگاه خود را ثبت کنیدتمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

61 پاسخ
 1. سهیل گفته:

  سلام و وقت بخیر
  کمترین میزان سرمایه گذاری در خارج از کشور جهت اخذ پاسپورت برای کجا و چقدر هست؟

  پاسخ
 2. مهرسانا گفته:

  سلام وقت بخیر
  الان در حال حاضر بهترین کشور اروپایی که میشه توش سرمایه گذاری کرد کدوم کشوره؟

  پاسخ
  • MIE MALEKPOUR 20 گفته:

   سلام دوست عزیز. کسی که قصد راه اندازی فرانچایز داشته باشد اصولا ابتدا یک اقامت دریافت میکند و بعد در محیط برای این موضوع می تواند اقدام کند

   پاسخ
  • MIE MALEKPOUR 20 گفته:

   سلام دوست عزیز. بستگی به نوع سرمایه گذاری دارد. به طور مثال با ثبت شرکت یا خرید ملک و یا پلن نوآفرینی بخواید اقدام کنید. هر کدام متفاوت است

   پاسخ
 3. mehrdad گفته:

  سلام برای سرمایه گذاری توی اروپا فقط میشه برای کشورای عضو اتحادیه اروپا اقدام کرد؟ واس کشورای غیر اتحادیه اروپا هم میشه اقدام کنیم؟

  پاسخ
  • MIE MALEKPOUR 20 گفته:

   سلام دوست عزیز. کشورهای مختلفی وجود دارند که بسته به شرایط و رزومه دقیق افراد پیشنهاد میشود

   پاسخ
 4. mahsun گفته:

  با سلام
  برای سرمایه گذاری در اروپا روشی هست اول اقامت بگیریم بعد برای سرمایه گذاری یا خرید ملک اقدام کنیم؟

  پاسخ
  • m goudarzi گفته:

   سلام وقت شما بخیر باشه
   بله می تواند امکانپذیر باشد بهتر است با کارشناسان تماس بگیرین تا شمارا راهنمایی کنند02149196000

   پاسخ
  • MIE MALEKPOUR 20 گفته:

   سلام دوست عزیز. بسته به شرایط افراد میتونه متفاوت باشه. اما پلن های خرید ملک و خودحمایتی در کل پلن های اقامتی خیلی خوبی هستن

   پاسخ
 5. zahra گفته:

  سلام با توجه به جدولی که ارایه دادید برای پدر من که بازنشسته هستند و مغازه ای هم اجاره دادند و برادر19 ساله ای دارم روش خودحمایتی یونان برای ایشون میتونه مفید باشه درست متوجه شدم؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

  پاسخ
 6. zohre گفته:

  درود
  یکی از روش های سرمایه گذاری مشارکت در پروژه های موسسه MIE و همکار اتریشی هست میخواستم بدونم این روش چه شرایطی داره؟

  پاسخ
 7. Ali گفته:

  سلام وقت بخیر. برای سرمایه گذاری در اروپا باید حتما خودم هم اونج اقامت داشته باشم یا میتونم از همین جا سرمایه گذاری کنم و اونجا ملک یا سرمایه گذاری دیگه ای داشته باشم؟

  پاسخ
  • m goudarzi گفته:

   سلام وقت بخیر
   بعضی از از مسیر ها شرط حضور دارند و بعضی دیگر شرط حضور ندارند
   مثلا روش های خرید ملک شرط حضور ندارند

   پاسخ
  • m goudarzi گفته:

   سلام وقت شما بخیر باشه
   خرید ملکی که مستقیما پاسپورت بدهد خیر
   ولی مسیری وجود دارد که از طریق خرید ملک بتوانیم در نهایت به پاسپورت این کشور برسیم.

   پاسخ
 8. mahsun گفته:

  با سلام و خداقوت
  متشکرم از مقاله خوبتون
  من اگر بخوام در اروپا کشوری مثل آلمان فرانچایز بکنم چه کاری باید انجام بدم؟

  پاسخ
  • m goudarzi گفته:

   سلام وقت شما بخیر باشه
   در ابتدا باید شرایط شما دقیق برسی شود و بعد خواهید روی کشور و مسیر مناسب خود اقدام داشته باشید
   می توانید با شماره موسسه تماس بگیرید تا کارشناسان شرایط شمارو برسی و گزینه مناسب رو به شما پیشنهاد بدهند.
   02149196000تماس
   0017655519750واتساپ

   پاسخ
  • m goudarzi گفته:

   سلام وقت شما بخیر باشه
   کشور ها و روش های مختلفی می تواند امکانپذیر باشد
   بهتر است در ابتدا شرایط شما برسی و بعد گزینه مناسب به شما پیشنهاد شود.

   پاسخ
 9. pariaa گفته:

  سلام
  من 30 سالمه
  30 میلیارد سرمایه دارم
  به نظرتون بهترین کشور تو اروپا برای سرمایه گذاری چیه ؟

  پاسخ
  • m goudarzi گفته:

   سلام وقت شما بخیر باشه
   می تواند روش گلدن ویزای اسپانیا و یونان گزینه مناسبی برای شما باشد

   پاسخ
 10. samanta گفته:

  سلام
  من تو ایران کارخانه دارم
  تمال دارم اقامت اروپا رو بگیرم که شرط حضور نداره
  به نظرتون بهترین روش چیه ؟

  پاسخ
  • MIE MALEKPOUR 20 گفته:

   سلام دوست عزیز. روش های خرید ملک در اسپانیا یا یونان و یا روش خودحمایتی فرانسه میتونه گزینه های مناسبی برای شما باشد. چون شرط حضور ندارد

   پاسخ
 11. مهرنوش گفته:

  سلام. ممنون از در اختیار گذاشتن این اطلاعات. یک سوال دارم: آیا برای روش های سرمایه گذاری که منتهی به دریافت اقامت میشه مثل برخی از روش های خرید ملک که نام بردید، امکان دریافت وام هم هست و شرایطش چطوری هست؟

  پاسخ
  • MIE MALEKPOUR 20 گفته:

   سلام دوست عزیز. در یک سری از روش ها بله امکان اخد وام هم هست. یا مثلا در اسپانیا روش خرید ملک امکان اجاره دادن ملک به صورت پیش پیش هست

   پاسخ
 12. محسن مقدم گفته:

  سلام و عرض ارادت خدمت شما جناب آقای ملک پور و آرزوی بهترین ها از دیدگاه و نقطه نظرهای خودتان برای شما و همچنین آرزوی آرامش و رضایت ناب درونی و شادی و سلامتی روز افزون برای شما.
  جناب ملک پور من خیلی با روش برخورد و بیان نکات مهم کسب ثروت و بیزینس و روش اصولی سرمایه گذاری در کشورهای اوروپایی که توضیح دادید ارتباط برقرار کردم و خیلی احساس همزاد پنداری و رفتاری با شما در همین مدت چند ساعت در من متولد شد به صورتی که من در جستجو گر کروم سرچ کردم که مبلغ ۵۰۰ هزار یورو یا حدودا ۱/۵میلیارد تومان خودمان دارای چه امتیازی از دیدگاه یک شهروند معمولی یا حد متوسط اورپایی هست و خواستم محک و معیاری برای خودم در ذهنم داشته باشم که با مقایسه با حدودا ۳۰ سال کار و کسب تجربه های مختلف تجاری و فنی و اجرایی که الان با داشتن حدود ۵۲ سال سن و همسر و یک دختر ۲۷ ساله که هر دو لیسانس و فوق لیسانس و همسرم معلم و دخترم خزانه دار یک شرکت دارویی و حاصل سرمایه کاری ما یک اپارتمان ۵۰ متری حدودا ۱۴۰۰ و یک اپارتمان ۸۰ متری حدودا ۳ میلیارد و یک موتور سیکلت و امکانات معمول زندگی زیر متوسط که بخاطر یک حادثه اتش سوزی من تمام ابزار و دارایی کاریم که نجاری بود به کار با موتور و در خانه ساخت کارهای خاص چوبی و طرح های خاص نه برای فروش برای دل خودم شده.در ذهنم دنبال این بودم که ۱/۵میلیارد اپارتمان ۵۰ متری را در کشوری مثل نروژ که خیلی دوستارش هستم و دلیل خاصی هم نداره و نمیدونم به چه علت از نوجوانی عاشق نروژ و مردمان شاد و مهربون این کشور بودم و هستم،ایا میتونه پتانسیلی برای یک حرکت برای سرمایه گذاری ملکی در اسلو باشه یا نه؟
  که انقدر جذب فایلهای شما شدم که از ساعت ۱ شب تا الان که ۵/۳۰صبح شده یک سره از طریق گوشی به سایت شما وصل و مشغول مطالعه و دیدن همه فایلهای ویدیویی شما بودم و اون لفظ و تک کلام اخر شما در ویدیو تلکابین و در اون فضا و یاد اوری حنا دختری در مزرعه و یا علی آخر انقدر دلنشین بود که احساس کردم خودم جای شما صحبت میکردم.واقعا یک لحظه محسن رو در مقابل خودم در حالی که به همه آرزوها و رویاهاش رسیده دیدم و حس کردم و منقلب شدم.آقای ملک پور خوش بحال و سعادت شما و یاداوری میکنم و درس شما رو به جناب عالی پس میدم که لحظه به لحظه این لطف و نعمت و عنایت الهی جای شکر و سپاسگذاری و سجده بی نهایت شکر داره و صدقه برای دوری از هر چشم زخمی که نمیشه منکر وجودش شد و گاهی از محبت زیادی رخ میده و من همین الان از پول تو جیبم براتون به نیت شما صدقه جدا کردم تا روز انجام وظیفه انسانی و هننوعی و هم وطنی و هم شهریمو بکنم.با تمام وجودم و با تک تک سلول های بدنم شما رو دوستار و ارزومندم و گویی جفت و همزاد خودمو که تا امشب فقط شنیده بودم الان دیدم و حس کردم.همیشه سلامت و شاد و راضی از روزگار و شاکر حضرت خالق باشید انشاالله.یا علی.
  محسن مقدم متولد ۱۳۴۹ تهران .یکی از دوستاران و همراهان شما.

  پاسخ
  • MIE MALEKPOUR 20 گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز ممنون از حسن نظر و الطاف پر مهر شما.
   پاسخگوی کامنت های سایت ادمین پیج می باشد ، پیام در محبت شما به آقای دکتر منتقل خواهد شد🌹🌹🌹

   پاسخ
 13. Sina گفته:

  سلام. یک شرکت که با یک میلیون یورو ثبت شده حدودا در طول سال چقدر میتونه سوددهی داشته باشه؟

  پاسخ
  • MIE MALEKPOUR 20 گفته:

   سلام. بسته به نوع بیزینس پلن و نوع سرمایه گذاری متفاوته واقعا قابل پیش بینی نیست دوست عزیز

   پاسخ
   • Sina گفته:

    خب پس حداقل برای داشتن یه زندگی نرمال( از نظر مالی) کافی هست ثبت شرکت با همچین بودجه ای؟ و مثلا داشتن بیزنس پلن مناسب

    پاسخ
    • MIE MALEKPOUR 20 گفته:

     سلام. دوست عزیز واقعا میزان درآمد را بدون اطلاع از نوع بیزنس پلن شخص نمیشه حتی تخمین زد. باید نوع فعالیت مشخص باشد

     پاسخ
   • Sina گفته:

    فک کنم پیامم ارسال نشد واسه همین دوباره مینویسم درامد یه شرکت با همچین بودجه و مثلا بیزنس پلن خوبی حداقل طوری هست که نیاز مالی رو برطرف کنه و بشه یه زندگی حداقل نرمال از نظر مالی داشت؟

    پاسخ
    • MIE MALEKPOUR 20 گفته:

     سلام. دوست عزیز واقعا میزان درآمد را بدون اطلاع از نوع بیزنس پلن شخص نمیشه حتی تخمین زد. باید نوع فعالیت مشخص باشد

     پاسخ

تعقیب

اطلاعاتی که در این وبسایت مشاهده می نمایید بر اساس تحقیقات اشخاصی هست که غیر حقوقی هستند و موسسه MIE هیچ گونه مسئولیت حقوقی در خصوص اطلاعات وبسایت ندارد. ما همیشه توصیه می کنیم این اطلاعات را راستی آزمایی کنید و با یک وکیل لوکال در میان بگذارید.

تمامی حقوق برای موسسه MIE محفوظ است.
مشاوره رایگان