هلند

آشنایی با کشور هلند - موسسه MIE

درباره هلند

هلند یکی از کشورهای شمال غربی اروپا است که در قلمروی دریای کارائیب قرار دارد. این کشور از دوازده استان تشکیل شده است. از شرق با آلمان، از جنوب با بلژیک و از شمال و غرب با خط ساحلی دریای شمال همسایه است. بزرگ ترین شهرهای این کشور آمستردام، اوترخت، روتردام و لاهه هستند که آمستردام به عنوان پرجمعیت ترین و پایتخت هلند انتخاب شده است. زبان های هلندی و فریزی به عنوان زبان اصلی هلند معرفی شده اند. هلند عضو اتحادیه اروپا و بخشی از اتحادیه بنلوکس سه جانبه می باشد. همچنین این کشور از اعضای موسس اتحادیه اروپا، منطقه یورو، WTO، OECD، ناتو و G10 نیز می باشد. چندیدن دادگاه بین المللی و سازمان دولتی در این کشور قرار دارند که تعداد زیادی از آن ها در لاهه مستقر هستند.

هلند با جمعیتی بالغ بر 17.7 میلیون نفر که همگی در مساحتی به وسعت تقریباً 41800 کیلومتر مربع (16100 مایل مربع) زندگی می کنند  شانزدهمین کشور پرجمعیت جهان است. به دلیل خاک حاصلخیز، آب و هوای معتدل، کشاورزی فشرده و خلاقیت، دومین صادرکننده بزرگ مواد غذایی و محصولات کشاورزی در جهان از نظر ارزش است. همچنین عظمت سیاسی، اقتصادی و فرهنگی هلند در زمره قدرتمندترین و تأثیرگذارترین ها در اروپا و جهان قرار گرفته است.

موقعیت جغرافیایی کشور هلند

هلند که واقع در اروپا در قسمت شمال غربی است، از شمال و غرب به دریای شمال، از شرق به آلمان و از جنوب به بلژیک محدود می شود. اگر هلند حفاظت از تپه‌ها و دایک‌های خود را از دست بدهد، پرجمعیت‌ترین بخش کشور (عمدتاً توسط دریا و همچنین تا حدودی توسط رودخانه‌ها) غرق می‌شود. این بخش بسیار توسعه ‌یافته هلند، که معمولاً بیش از سه فوت (یک متر) بالاتر از سطح دریا قرار ندارد، بیش از نیمی از مساحت کل کشور را پوشش می‌دهد. از لحاظ جغرافیایی، هلند از سطح دریا پایین تر قرار دارد به این صورت که تنها 50 درصد از زمین های ان بالای سطح دریا قرار گرفته اند. قسمت های مرکزی بیشتر نواحی زیر سطح دریا ساخته دست بشر هستند که در اثر استخراج ذغال سنگ نارس یا از طریق احیای زمین به دست آمده اند. مناطق بزرگ پلدر از اواخر قرن شانزدهم، از طریق سیستم های زهکشی حفظ شده اند. این سیتم ها شامل ایستگاه های پمپاژ، کانال ها و دایک ها می شوند. نزدیک به 17 درصد از مساحت کشور از دریاها و دریاچه ها احیا شده است.

تقسیمات کشوری کشور هلند

هلند به دوازده استان تقسیم شده است که هر کدام زیر نظر کمیسر پادشاه (Commissaris van de Koning) قرار دارند. به طور غیررسمی در استان لیمبورگ این موقعیت فرماندار (Gouverneur) نامیده می شود. همه استان ها به شهرداری ها (gemeenten) تقسیم می شوند که از این تعداد 344 شهرداری وجود دارد.

این کشور همچنین به 21 منطقه آبی تقسیم شده است که توسط یک هیئت آب (waterschap یا hoogheemraadschap) اداره می شود که هر کدام دارای اختیارات در امور مربوط به مدیریت آب هستند. ایجاد تخته های آب در واقع پیش از ساخت خود کشور است که اولین بار در سال 1196 ظاهر شد. هیئت های آب هلند از قدیمی ترین نهادهای دموکراتیک در جهان هستند که هنوز وجود دارند. به فاصله هر چهار سال یکبار، انتخابات مستقیم هیئت های آب انجام می شود. ساختار اداری در سه جزیره BES که مجموعاً به عنوان هلند کارائیب شناخته می شود، خارج از دوازده استان است. این جزایر دارای وضعیت لیشامن های باز (انجمن عمومی) هستند. در هلند این واحدهای اداری اغلب به عنوان شهرداری های ویژه شناخته می شوند.

مساحت کشور هلند

بر اساس دفتر مرکزی آمار، هلند دارای مساحت کل 41800 کیلومتر مربع (16100 مایل مربع) است. مساحت هلند در طرف دریای کارائیب حدود 328 کیلومتر مربع (127 مایل مربع) می باشد که در میان طول جغرافیایی 8 و 3 درجه شرقی و عرض جغرافیایی 54 و 50 درجه شمالی قرار دارد.

نقشه کشور هلند - موسسه MIE

استان های کشور هلند

هلند که در شمال اروپای غربی اروپا قرار دارد، یک کشور کوچک است و پایتخت آن آمستردام می باشد. این کشوری در تقسیمات کشوری دارای تعدادی استان است که به شرح زیر می باشد.

ردیف نام استان ردیف نام استان ردیف نام استان
1 آمستردام 20 دوردرخت 39 روزن‌دال
2 روتردام 21 ماستریخت 40 اوس
3 لاهه 22 لیدن 41 اسخیدام
4 اوترخت 23 زووله 42 اسپیکنیسه
5 آیندهوون 24 امن 43 لیلی‌استاد
6 تیلبورخ 25 اده 44 لیدسخندام
7 آلمیره 26 وستلاند 45 فوربورخ
8 خرونینگن 27 دفنتر 46 آلملو
9 بردا 28 دلفت 47 آلفن آن درین
10 نی میخن 29 سیتارد-خلین 48 خاودا
11 آپلدورن 30 آلکمار 49 فلاردینگن
12 انسخده  31 لیوواردن 50 هورن
13 هارلم 32 فنلو 51 فلسن
14 آرنهیم 33 هیرلن 52 برخن اپ زوم
15 زانستات 34 هلموند 53 آسن
16 آمرسفورت 35 هیلفرسوم 54 کاپله ان‌دن ایسل
17 هارلمرمیر 36 هنگلو 55 فینن‌دال
18 اسن هرتوخن بوس 37 آمستل‌فین 56 نیووه‌خین
19 زوترمیر 38 پورمرند 57 کات‌ویک

 

 

جمعیت و زبان رسمی کشور هلند

نرخ های فوق العاده بالای باروری تا دهه 1960 و با وجود مهاجرت زیاد به این کشور باعث شد هلند یکی از کشورهایی است که نرخ رشد جمعیت در سال های اخیر بسیار زیاد است. همچنین اندازه کوچک هلند در واقع آن را به پرجمعیت ترین کشور اروپا تبدیل می کند، زیرا جمعیت فعلی آن حدود 17،650،000 نفر می باشد. بیش از 45 درصد از کل جمعیت هلند در رندستاد زندگی می کنند که شهرهای آمستردام، لاهه، روتردام و اوترخت را تشکیل می دهد.

در کشور هلند، زبان اصلی که در میان مردم رایج است هلندی می باشد. در برخی اوقات در این کشور به زبان ژرمنی صحبت می شود که این زبان متعلق به ساکنان شمال بلژیک جایی که به آن فلاندری می گویند، است. آفریکانس، زبان رسمی آفریقای جنوبی، گونه‌ای از زبان هلندی است که توسط مهاجران قرن هفدهمی از مناطق هلند و زیلند صحبت می‌شود. علاوه بر این، زبان فریزی در میان ساکنان استان شمالی فریسلند نیز رایج است که این زبان به زبان انگلیسی نزدیکتر است. به خصوص در شهرهای بزرگ، بسیاری از مردم به چندین زبان مسلط هستند که منعکس کننده موقعیت جغرافیایی کشور، تاریخچه شغلی و جذابیت آن برای گردشگران است. از دیگر زبان هایی که معمولا در هلند شنیده می شود، آلمانی، فرانسوی و انگلیسی است.

آب و هوای کشور هلند

در هلند آب و هوایی معتدل وجود دارد به طوری که تابستان های آن خنک و زمستان آن ملایم است. در این کشور در تمامی فصل ها شاهد بارندگی خواهید بود. بادهای جنوبی و غربی غالب در این کشور است و دریا از طریق بادهای خشکی و تأثیر جریان خلیج فارس، آب و هوا را تعدیل می کند. موقعیت این کشور بین ناحیه توده‌های هوای پرفشار به مرکزیت آزور و منطقه کم‌فشار در مرکز ایسلند، هلند را به منطقه برخورد توده‌های هوای گرم و قطبی تبدیل می‌کند و در نتیجه هوای ناآرام ایجاد می‌کند. بادها با مقاومت کمی در این کشور هموار روبرو می شوند، اگرچه تپه ها در جنوب به طور قابل توجهی سرعت باد شدیدی را که در امتداد ساحل حاکم است کاهش می دهند. به طور متوسط، یخبندان 60 روز در سال رخ می دهد. در ماه جولای میانیگن دمای هوای هلند 17 درجه سانتیگراد (63 درجه فارنهایت) و در ماه ژانویه میانگین دمای هوا 2 درجه سانتیگراد (35 درجه فارنهایت) می باشد. میانگین بارندگی سالانه حدود 31 اینچ (790 میلی متر) است که تنها حدود 25 روز صاف در سال است. میانگین بارندگی در تابستان و پاییز و کمترین میزان بارندگی در فصل بهار می باشد.

کشورداری و قوانین کشور هلند

از سال 1815 پادشاهی مشروطه در هلند وجود داشت که در سال 1848 به یک دموکراسی پارلمانی توسط تلاش هایی که یوهان رودلف توربک انجام داد، تبدیل شد. هلند به عنوان یک کشور اجتماعی توصیف می شود. سیاست و حکومت این کشور با تلاش برای دستیابی به اجماع گسترده در مورد موضوعات مهم، هم در جامعه سیاسی و هم در کل جامعه مشخص می شود. در سال 2017 اکونومیست، هلند را به عنوان یازدهمین کشور دموکراتیک در جهان رتبه بندی کرد. در حال حاضر رئیس دولت در این کشور، پادشاه می باشد. بر اساس قانون اساسی، این موقعیت دارای اختیارات محدودی است. طبق قانون، پادشاه این حق را دارد که به طور دوره ای در مورد امور دولتی اطلاعات و مشورت داشته باشد. بسته به شخصیت و روابط پادشاه و وزرا، پادشاه ممکن است نفوذی فراتر از قدرت اعطا شده توسط قانون اساسی هلند داشته باشد. قوه مجریه در هلند توسط شورای وزیران، ارگان مشورتی کابینه هلند، تشکیل می شود. کابینه معمولاً متشکل از 13 تا 16 وزیر و تعداد متفاوتی از وزیران امور خارجه است. رئیس دولت در واقع همان نخست وزیر می باشد در بیشتر مواقع به عنوان رهبر بزرگ ترین حزب ائتلاف نیز منصوب می شود. نخست وزیر هیچ اختیار صریحی فراتر از سایر وزیران ندارد.

کابینه همچنین مسئول ایالت های عمومی با اختیارات قانونگذاری و پارلمان دو مجلسی نیز می باشد. تعداد 150 عضو مجلس سفلی و مجلس نمایندگان بر اساس نمایندگی نسبی در لیست حزب انتخابات و در انتخابات مستقیم انتخاب می شود. این جلسات هر چهار سال یا در صورت سقوط کابینه زودتر برگزار می‌شود. ایالت های استانی نیز هر چهار سال یکبار مستقیماً انتخاب می شوند. اعضای مجامع استانی 75 عضو مجلس سنا، مجلس اعلا را انتخاب می‌کنند که قدرت رد قوانین را دارد، اما آنها را پیشنهاد یا اصلاح نمی‌کند و هر دو مجلس نمایندگانی را به پارلمان بنلوکس، یک شورای مشورتی می فرستند.

سفارت هلند در کشور های مختلف برقرار بوده و برای دریافت وقت سفارت هلند در هر کشور قوانینی وجود دارد که می توانید در مقاله مرتبط با آن مطلع شوید.

واحد پول کشور هلند

هلند در تاریخ 1 ژانویه سال 1999 به عنوان یکی از اعضای موسس اتحادیه اروپا از اولین کشورهایی بود که واحد پول یورو را قبول کرد. پس از یک دوره انتقالی سه ساله که یورو ارز رسمی بود، در اول ژانویه سال 2002 در این کشور سکه ها و اسکناس های یورو معرفی شدند. 8 سکه در واحد پول این کشور وجود دارد که شامل سکه های 1، 2، 5، 10، 20 و 50 سنت، 1 و 2 یورو هستند. علاوه بر این اسکناس های 500، 200، 100، 50، 20،10 و 5 یورویی وجود دارد اما لازم به ذکر است که در بسیاری از مکان ها اسکناس 500 یورو قابل قبول نیست. اکثر مغازه های کوچک از جمله سوپرمارکت ها اسکناس 100 و 200 را هم قبول نمی کنند. به طور کلی اسکناس های 50 یورویی راحت ترین اسکناس ها در هلند هستند.

مذهب رسمی کشور هلند

هلند یکی از سکولارترین کشورهای اروپایی و جهان است و مذهب در هلند به طور کلی به عنوان یک موضوع شخصی در نظر گرفته می شود که قرار نیست در انظار عمومی تبلیغ شود، اگرچه اغلب موضوع بحث باقی می ماند. شناسایی مذهبی در هلند به این صورت است که 54.1% بی دین، 20.1% کاتولیک، 14.9% پروتستان، 5.0% مسلمان و 5.9% سایر است.

اقتصاد کشور هلند

هلند دارای اقتصاد توسعه یافته ای است و قرن هاست که نقش ویژه ای در اقتصاد اروپا ایفا می کند. بخش های پیشرو در اقتصاد هلند، از قرن شانزدهم به بعد مواردی همچون بانکداری، تجارت، کشاورزی، ماهیگیری و کشتیرانی می باشد. این کشور از آزادی اقتصادی بالایی برخوردار است. هلند یکی از کشورهای برتر در گزارش تجارت جهانی توانمندسازی است و توسط موسسه بین المللی توسعه مدیریت سوئیس در سال 2017 در رتبه پنجم رقابتی ترین اقتصاد جهان قرار گرفت. علاوه بر این، این کشور در رتبه ششم نوآورترین کشور جهان در شاخص جهانی نوآوری 2021 قرار گرفت. اقتصاد هلند در رتبه هفدهم جهانی و تولید ناخالص داخلی این کشور در رتبه یازدهم قرار دارد. آمستردام پایتخت مالی و تجاری هلند است. بورس اوراق بهادار آمستردام (AEX)، بخشی از Euronext، قدیمی ترین بورس اوراق بهادار جهان و یکی از بزرگترین بورس های اروپا است. موقعیت هلند به گونه ای است که به این کشور اجازه دسترسی عالی به بازارهای بریتانیا و آلمان می دهد. بندر روتردام بزرگترین بندر در اروپا می باشد. سایر بخش های مهم اقتصاد تجارت بین المللی بانکداری و حمل و نقل است.همچنین آمستردام با بیش از 4.2 میلیون بازدید کننده بین المللی، پنجمین مقصد گردشگری پرتردد در اروپا است.

شرکای تجاری هلند از سال 2020 تا به حال کشورهای روسیه، چین، ایتالیا، فرانسه، ایالات متحده، بریتانیا، بلژیک و آلمان هستند. هلند یکی از 10 کشور صادرکننده پیشرو در جهان است. مواد غذایی بزرگترین بخش صنعتی را تشکیل می دهند. صنایع عمده دیگر شامل گردشگری، خدمات تجارت، کالاهای الکترونیکی، ماشین آلات، متالورژی و مواد شیمیایی است. نمونه‌هایی از شرکت‌های هلندی بین‌المللی فعال در هلند عبارتند از Randstad، Unilever، Heineken، KLM، خدمات مالی (ING، ABN AMRO، Rabobank)، مواد شیمیایی (DSM، AKZO)، پالایش نفت (Royal Dutch Shell)، ماشین‌آلات الکترونیکی (Philips، ASML) و ناوبری ماهواره ای (TomTom).

وضعیت اشتغال در کشور هلند

اقتصاد نسبتاً پایداری در هلند وجود دارد که تحت حمایت توسط شرایط مالیاتی سودمند و سرمایه خارجی فراوان است. هلند تنوع جمعیت زیاد دارد و تعداد بسیاری از آن ها تحصیل کرده هستند. از این تعداد تقریبا 24 درصد را اقلیت قومی و خارجی تشکیل می دهد. با توجه به وجود شرکت های بین المللی و چند ملیتی زیادی در هلند، فرصت های کاری متعددی برای متقاضیان کار فراهم است. برخی از شرکت های بین المللی موجود در هلند شامل Heineken، Philips، Unilever، Royal Dutch Shell Group و ING Group است. نرخ بیکاری در هلند 3.4 درصد است که نشان از وضعیت اشتغال مناسب در این کشور دارد. برخی از بخش های کاری در حال رشد و پررونق هلند صنعت خدمات، لجستیک، علوم بهداشتی و زیستی، فناوری اطلاعات، انرژی، مواد شیمیایی، صنایع خلاق، کشاورزی و غذا است.

در هلند میانگین حقوق خالص ماهانه مبلغی بیشتر از 2341 یورو به صورت ماهانه می باشد. کمترین حقوق دریافتی در هلند متعلق به شغل رقص و موسیقی به مبلغ 1200 یورو و هنرهای تجمسی به مبلغ 1300 یورو می باشد. همچنین بیشترین مبلغ حقوق دریافتی مربوط به شغل دندانپزشکی است که مبلغ 4000 یورو می باشد. میزان کاری که مردم هلند در طول هفته انجام می دهند بین 36 تا 40 ساعت است که ممکن است گاهی اوقات این زمان در چهار روز پخش شود. به طورکلی کار در هلند دارای سازمان دهی مناسبی است. در بسیاری مواقع ساعات کاری در زمان معمول بین ساعت 9 صبح تا 5 عصر انجام می شوند البته لازم به ذکر است که خارج از ساعت کاری نیز ممکن است مشغول به فعالیت شوند. نمودار نرخ بیکاری در هلند:

نمودار نرخ بیکاری در هلند - موسسه MIE

فرهنگ کشور هلند

مهمان نوازی قابل توجه هلندی‌ها شاید تا حدی ریشه در روحیه انسان‌گرایی داشته باشد که نمونه‌ای از جمهوری هلند در قرن 16 تا 18 بود. مظهر این روح چهره های سرشناسی همچون هوگو گروتیوس متعلق به قرن هفدهم و دزیدریوس اراسموس متعلق به قرن شانزدهم هستند. این منجر به یک شیوه تفکر نسبتاً عملگرایانه شد که از قرن شانزدهم بر فرهنگ بورژوازی هلند مسلط شد و با هوش تجاری رو به رشد همزیستی کرد. جامعه هلندی برابری طلب و مدرن است. هلندی ها از کارهای غیر ضروری بیزارند و باید از رفتارهای خودنمایی پرهیز کرد. مشارکت در امور بین المللی، تاریخ غنی در هنر و میراث فرهنگی از مواردی هستند که هلندی ها به ان افتخار می کنند. آداب هلندی باز و مستقیم با نگرش بیهوده است به این صورت که غیر رسمی بوده اما به رفتارهای اساسی پایبند هستند. مردم هلند بسیار گشاده رو بوده و رفتار صمیمانه ای با سایرین دارند. هلندی‌ها به قدری دوچرخه را دوست دارند که تعداد مردم در حمل و نقل مورد علاقه‌شان بیشتر است به طوری که 22 میلیون دوچرخه و فقط 17 میلیون نفر وجود دارد. به گفته هلندی ها، تنها یک راه برای سفر وجود دارد. از آنجایی که کشور تقریباً کاملاً مسطح است، بهترین راه برای رفت و آمد روی دو چرخ است. هلند به عنوان کشوری از دوچرخه سواران مشتاق با مسیرهای دوچرخه سواری عالی معروف است.

فرهنگ مردم کشور هلند - موسسه MIE

فایل ویدئویی موسسه MIE در خصوص:

نوآفرینی در کشور هلند

default
Loading...
در حال بارگذاری ویدئو. چند لحظه منتظر بمانید.

فایل صوتی این ویدئو:

فایل ویدئویی موسسه MIE در خصوص:

روش های مهاجرت به هلند

default
Loading...
در حال بارگذاری ویدئو. چند لحظه منتظر بمانید.

فایل صوتی این ویدئو:

بهترین شهرهای کشور هلند

کشور هلند یکی ازمحبوب ترین کشورها برای زندگی است و همواره مورد توجه مهاجران قرار دارد. در میان شهرهای مختلف هلند برخی از آن ها به عنوان بهترین شهر شناخته شده اند که برای تحصیل، کار و زندگی مناسب هستند. بر اساس یک رتبه بندی که با توجه به 37 شاخص مختلف از جمله رشد جمعیتی، قیمت مسکن، دسترسی، دانشگاه ها، موقعیت کاری و ایمنی صورت گرفته بهترین شهرهای هلند برای زندگی و تحصیل آمستردام، اوترخت، دلفت، آمرسفورت، زوله، آلمر، هارلمرمر، آرنهم، گرونینگن و لاهه هستند.

جاذبه های کشور هلند

همه ملت ها هلند را به عنوان سرزمین لاله ها ، کانال ها و آسیاب های بادی می شناسند و در میان جاذبه های گردشگری این کشور می توان این زیبایی ها را دید. علاوه بر دهکده های زیبای هلند و باغ های خیره کننده آن، افرادی که برای بازدید و گردش به این کشور می آیند شهرهای سرزنده ای همچون آمستردام را نیز خواهند دید. در برخی از شهرهای هلند موزه های زیادی وجود دارد که میراث غنی هنرمندان را نمایش می دهند. مکان‌های زیادی در هلند برای بازدید وجود دارد که در ادامه معرفی خواهیم کرد.

جاذبه های دیدنی هلند
آسیاب های بادی کیندردیک
موزه ون گوگ، آمستردام
شهر بندری روتردام
خانه آن فرانک، آمستردام
بیننهوف، لاهه
موزه Rijksmuseum
باغ کوکنهوف
کانال های اردن و آمستردام
پارک ملی De Hoge Veluwe
کلیسای جامع سنت مارتین یا کلیسای دام در اوترخت
دهکده ایسلمیر (Zuiderzee)
دلتا ورکز
والکنبورگ تاریخی
رویال دلفت
قلعه دی هار

هزینه های زندگی در کشور هلند

هزینه های تخمینی یک خانواده چهار نفره در هلند مبلغ 3224.01 یورو بدون اجاره در ماه است. همچنین هزینه هایی زندگی یک نفر در این کشور ماهانه مبلغ 913.93 یورو تخمین زده می شود. برخی از اقلام و هزینه های آن را برای زندگی در هلند را در جدول زیر می بینید.

اقلام هزینه ها
یک قرص نان سفید 1.88 یورو
یک لیتر شیر 1.00 یورو
غذا برای 2 نفر، رستوران میان رده 65.00 یورو
وعده غذایی، رستوران ارزان 15.00 یورو
برنج 1 کیلوگرم 1.91 یورو
تخم مرغ 12 عدد 1.95 یورو
فیله مرغ (1 کیلوگرم) 8.00 یورو
گوشت گاو 1 کیلوگرم 26.25 یورو
آب (بطری 1.5 لیتری) 0.67 یورو
بلیط یک طرفه (حمل و نقل محلی) 3.20 یورو
شروع تاکسی (تعرفه معمولی) 4.00 یورو
1 لیتر بنزین 2.13 یورو
هزینه ماهانه باشگاه 33.61 یورو
تعرفه یک دقیقه تلفن همراه 0.13 یورو
هزینه های ماهانه برق، گاز، آب 208.44 یورو
اجاره آپارتمان خارج از مرکز از شهر/ 3 خوابه 1,508.65 یورو
اجاره آپارتمان خارج از مرکز شهر/ 1 خوابه 964.23 یورو
اجاره آپارتمان (3 خوابه) در مرکز شهر 1,891.44 یورو
اجاره آپارتمان (1 خوابه) در مرکز شهر 1,208.28 یورو
قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر 5,445.42 یورو
قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در خارج از مرکز 3,908.15 یورو

کیفیت زندگی در کشور هلند

هلند در میان سایر کشورهای اروپایی و همچنین در سطح جهانی یکی از لوکس ترین کشورها می باشد که هر ساله افراد زیادی برای تحصیل و کار به این کشور مهاجرت می کنند. در یک رتبه بندی جدید که کیفیت زندگی را در کشورهای مختلف در سراسر جهان ارزیابی می کند، هلند جایگاهی را در بین 10 کشور برتر به دست آورده و آن را به یکی از بهترین کشورها برای زندگی و کار تبدیل کرده است. کیفیت زندگی در هلند بر اساس شاخص هایی همچون میانگین حقوق، هزینه زندگی، کیفیت مراقبت‌های بهداشتی، نسبت متوسط ​​درآمد به قیمت دارایی، امنیت و سطح صلح جهانی کشور تعیین می شود که با توجه به سطح بالای هر کدام از این شاخص ها می توان کیفیت زندگی در این کشور را بالا دانست. علاوه بر این هلند یک کشور شاد است به طوری که در میان کشورهای جهانیبه عنوان یکی از شادترین کشورها شناخته شده است.

کیفیت زندگی در کشور هلند - موسسه MIE

آموزش و تحصیل در کشور هلند

برای سنین 5 سال تا 16 سال، تحصیل در هلند به صورت اجباری می باشد. اگر کودکی مدرک مقدماتی (HAVO، VWO یا MBO 2+) نداشته باشد، همچنان مجبور است تا زمانی که یکی از این مدارک را کسب نماید در کلاس ها شرکت کند و ادامه تحصیل دهد. همه کودکان در هلند معمولاً از 4 تا 12 سالگی (به طور متوسط) در مدرسه ابتدایی شرکت می کنند. این کلاس شامل هشت کلاس است که اولین آنها اختیاری می باشد. بر اساس آزمون استعداد، توصیه معلم پایه هشتم و نظر والدین یا مراقبان دانش آموز، انتخاب یکی از سه رشته اصلی آموزش متوسطه انجام می شود. پس از تکمیل یک جریان خاص دانش آموز ممکن است همچنان در سال ماقبل آخر دوره بعدی ادامه دهد.

مدرک VMBO دارای چهار درجه است و به چندین سطح تقسیم می شود. تکمیل موفقیت آمیز VMBO منجر به اخذ مدرک حرفه ای پیشرفته ای که امکان دسترسی به MBO را فراهم می کند. MBO  (آموزش کاربردی سطح متوسط) شکلی از آموزش است که در درجه اول بر آموزش یک حرفه عملی یا مدرک حرفه ای تمرکز دارد. با داشتن گواهینامه MBO، دانشجو می تواند برای HBO درخواست دهد. HAVO  دارای 5 درجه است و امکان پذیرش در HBO را فراهم می کند. HBO  (آموزش عالی حرفه ای) دانشگاه های آموزش حرفه ای (علوم کاربردی) هستند که مدرک لیسانس حرفه ای را اعطا می کنند. مشابه مدارک پلی تکنیک مدرک HBO امکان دسترسی به سیستم دانشگاه در هلند را فراهم می کند. VWO  نیز (شامل atheneum و gymnasium) دارای 6 درجه است و برای تحصیل در یک دانشگاه تحقیقاتی آماده می شود. دانشگاه ها یک مدرک لیسانس سه ساله و پس از آن یک یا دو ساله فوق لیسانس ارائه می دهند که به نوبه خود می تواند یک دوره چهار یا پنج ساله دکترا را دنبال کند. هلند در چند سال اخیر در رتبه پنجم در شاخص جهانی نوآوری قرار گرفت و سیستم آموزشی این کشور یکی از بهترین ها در سطح جهان است. با این حال بسیاری از دانشجویان علاقه مند به تحصیل پزشکی در هلند هستند.

همه مدارس و دانشگاه‌های هلند دارای بودجه عمومی و مدیریت هستند، به استثنای مدارس دینی که بودجه عمومی را تامین می‌کنند اما توسط دولت مدیریت نمی‌شوند. دانشجویان محلی و دانشجویان اتحادیه اروپا موظف اند برای تحصیل در دانشگاه های هلند مبلغ 2000 یورو در سال بپردازند. شهریه دانشجویان بین المللی نیز برای تحصیل در هلند 10000 یورو به صورت سالانه است.

مزایای شهروندی کشور هلند

شهروندی هلندی مزایا و معایبی دارد. اگر تصمیم دارید شهروند هلند شوید، بدانید که این برای شما چه معنایی دارد. شما بدون دلیل تصمیم نمی گیرید که شهروند هلند شوید و تبدیل شدن به یک شهروند هلندی یک تصمیم مهم است. از مزایای شهروندی هلند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

شما از شهروندان هلند به حساب می آیید و جزء پایگاه داده های سوابق شخصی( BasisregistratiePersonen یا BRP) هلند خواهید بود.

دیگر نیازی به اجازه اقامت ندارید. بنابراین دیگر لازم نیست شرایط لازم برای اجازه اقامت را داشته باشید.

بدون هیچ مشکلی می توانید مدت طولانی تری در خارج از کشور بمانید.

شما مجاز به رای دادن در تمام انتخابات هلند هستید.

شما یک شهروند اتحادیه اروپا هستید که مجاز به رای دادن در انتخابات اروپا می شوید.

رفت و آمد به سایر کشورهای اروپایی به راحتی انجام می شود.

شما مجاز به کار در تمام مشاغل عمومی خواهید بود. به عنوان مثال به عنوان شهردار، افسر پلیس، سرباز یا قاضی.

استفاده از خدمات بهداشتی و شهری هلند

امکان تحصیل رایگان در برای فرزندان شخص

ارزش پاسپورت کشور هلند

شاخص پاسپورت هنلی هر سال 199 گذرنامه از سراسر جهان و دسترسی بدون ویزا به 227 مقصد سفر را بررسی می کند. سپس به هر کشوری بسته به اینکه دارندگان آن پاسپورت به راحتی می توانند به خارج از کشور سفر کنند، امتیاز تعلق می گیرد. هلند پس از کسب رتبه ششمی بسیار قابل احترام در هر دو سال 2020 و 2021، توانست چند پله در شاخص پاسپورت هنلی در سال 2022 صعود کند و با 188 امتیاز در رده چهارم قرار گیرد. این همان امتیازی است که در رتبه بندی سال 2021 دریافت کرد. این امتیاز به این معنی است که هر مسافری با پاسپورت هلندی می‌تواند بدون نیاز به درخواست ویزا قبل از عزیمت به 188 کشور جهان سفر کند. همین امر را می توان در مورد اتریش، فرانسه، دانمارک و سوئد نیز گفت.

موسسه MIE و مهاجرت به کشور هلند

آرزوی بسیاری از مردم مهاجرت به کشور زیبای هلند است تا در این کشور به تحصیل و کار بپردازند. وجود دانشگاه های معتبر، سیستم آموزشی قوی، سطح بالای رفاه اجتماعی، اقتصاد قوی و کیفیت زندگی عواملی هستند که ثابت می کنند زندگی در این کشور ایده آل است. در صورتی که تمایل دارید برای ادامه زندگی خود به هلند مهاجرت کنید، باید گفت که روش های مهاجرتی مختلفی وجود دارد که بسته به شرایط خود می توانید یکی را انتخاب کنید. موسسه MIE با سال ها تجربه در زمینه مهاجرت می توانید در این راه شما را یاری کند. ویزاهای بسیاری با کمک و راهنمایی مشاورین موسسه MIE صادر شده و افراد زیادی با همکاری موسسه موفق به مهاجرت شده است. جهت بهره مند شدن از مشاوره های رایگان تلفنی موسسه MIE می توانید با موسسه تماس بگیرید و با مشاورین ارتباط برقرار کنید.

مؤسسه حقوقی ملک پور اتریش

اگر شما دوست عزیز به کشور هلند علاقمند شده اید و تمایل پیدا کردید که در این کشور زندگی کنید، همواره می توانید به ما تماس بگیرید و سوالات خود را در این خصوص بپرسید. ( ما با کمال میل و بصورت رایگان در خدمت شما عزیزان هستیم )

اطلاعاتی که در این وبسایت مشاهده می نمایید بر اساس تحقیقات اشخاصی هست که غیر حقوقی هستند و موسسه MIE هیچ گونه مسئولیت حقوقی در خصوص اطلاعات وبسایت ندارد. ما همیشه توصیه می کنیم این اطلاعات را راستی آزمایی کنید و با یک وکیل لوکال در میان بگذارید.

تمامی حقوق برای موسسه MIE محفوظ است.
مشاوره رایگان