انگلستان

درباره کشور انگلستان - موسسه MIE

درباره کشور انگلستان

انگلستان یکی از کشورهای پرجمعیت بریتانیا می باشد. لندن به عنوان پایتخت این کشور انتخاب شده که از مراکز پیشرو فرهنگی، مالی و تجاری در جهان است. ایرلند شمالی، اسکاتلند و ولز سایر کشورهایی هستند که بریتانیا را تشکیل می دهند. انگلستان تقریبا در سال 1760 به عنوان اولین کشور صنعتی پس از انقلاب صنعتی می باشد. از دانشمندان نامی انگلیسی می توان مایکل فارادی، استیون هاوکینگ، پارلز داروین، آیزاک نیوتن و بسیار موارد دیگر را نام برد.  انگلستان اقتصاد بزرگی دارد و از پوند استرلینگ به عنوان واحد پول خود استفاده می کند. تعدادی از نویسندگان تأثیرگذار انگلیسی وجود داشته اند، اما شاید شناخته شده ترین آنها ویلیام شکسپیر باشد که آثار کلاسیکی مانند رومئو و ژولیت، مکبث و هملت را نوشت.

فوتبال محبوب‌ترین ورزش در انگلستان است، اما ورزش‌هایی مانند کریکت و راگبی طرفداران زیادی دارند. در کاخ باکینگهام لندن، خانه رسمی پادشاه انگلستان قرار دارد و در سال های 1908، 1948 و 2012 به مدت سه بار بازی های المپیک تابستانی در لندن برگزار شده اند.

فایل ویدئویی موسسه MIE در مورد راه های اقامت کشور انگلیس :

انواع روش های اخذ اقامت انگلستان

default
Loading...
در حال بارگذاری ویدئو. چند لحظه منتظر بمانید.

فایل صوتی این ویدئو:

موقعیت جغرافیایی کشور انگلستان

انگلستان بخشی از بریتانیا است و پنج هشتم بریتانیای کبیر را پوشش می دهد. در این کشور بیش از 100 جزیره کوچکتر همانند جزیره وایت و جزیره اسکیلی قرار دارد. این کشور به قاره اروپا بیش از هر بخش دیگری نزدیک است. این کشور مرزهای زمینی مشترکی از شمال با اسکاتلند و از غرب با ولز دارد. انگلستان از سمت جنوب غربی با دریای سلتیک و از سمت شمال غربی با دریای ایرلند احاطه شده است. همچنین از جنوب توسط کانال مانش و از شرق توسط دریای شمال از قاره اروپا جدا می شود. از لحاظ جغرافیایی، انگلستان دو سوم از جنوب و مرکز جزیره بریتانیای کبیر و جزایر فراساحلی همچون جزایر اسکیلی و جزیره وایت را شامل می شود.  این شکاف دریایی به طول 21 مایل (34 کیلومتر) از فرانسه (Hauts-de-France) جدا می‌شود، اگرچه دو کشور توسط تونل مانش در نزدیکی فولکستون به هم متصل می‌شوند.

همچنین انگلستان در دریای شمال، اقیانوس اطلس و دریای ایرلند سواحلی دارد. در این کشور بندر لندن بر روی رودخانه جزر و مدی تیمز، بندر لیورپول بر روی رودخانه مرسی و بندر نیوکاسل بر روی رودخانه تاین قرار دارد. رودخانه Severn که طولانی ترین رودخانه انگلستان است، 350 کیلومتر طول دارد. این رودخانه به کانال بریستول می ریزد و به دلیل Severn Bore (یک سوراخ جزر و مدی) قابل توجه است که ارتفاع آن می تواند به 2 متر (6.6 فوت) برسد. همچنین رودخانه تیمز در انگلستان دارای 346 کیلومتر طول است.

مساحت کشور انگلستان

انگستان که در قاره اروپا قرار دارد، دارای مساحت 130،279 کیلومتر مربع می باشد. در این کشور جزایر متعددی مانند جزیره هیلینگ و جزیره وایت قرار دارد. انگلیس در فاصله نزدکی از فرانسه قرار دارد به طوری که تنها 34 کیلومتر (21 مایل) فاصله بین انگلیس و فرانسه وجود دارد و کشورها توسط تونل مانش که در سال 1994 افتتاح شد به هم متصل می شوند. همچنین انگلیس فاصله بسیار نزدیکی با قاره اروپا دارد.

نقشه کشور انگلستان - موسسه MIE

تقسیمات کشوری کشور انگلستان

انگلستان شامل حداکثر چهار سطح تقسیمات است که از طریق انواع مختلفی از نهادهای اداری ایجاد شده برای اهداف دولت محلی کنترل می شود. بالاترین سطح حکومت محلی در این کشور به نه قسمت تقسیم می شود که شامل میدلند غربی، میدلند غربی، یورکشایر و هامبر، جنوب غربی لندن، جنوب شرقی لندن، شمال غربی و شمال شرقی می باشد. در سال 1994 این دفاتر به صورت دولتی تاسیس شدند که توسط دولت بریتانیا طیف وسیعی از برنامه ها و سیاست ها مورد استفاده منطقه ای قرار گرفت. در تقسیم بندی منطقه ای انگلستان به 48 شهرستان تقسیم می شود. این ها به عنوان چهارچوب جفرافیایی مرجع مورد استفاده قرار می گیرند و به مرور زمان توسعه پیدا کرده اند.

هر کدام از شهرستان ها یک لرد ستوان و کلانتر دارد. این پست ها برای نشان دادن پادشاه بریتانیا به صورت محلی استفاده می شود. در خارج از لندن نیز انگلستان به 83 شهرستان تقسیم شده است که شهرهای بزرگ و کوچک زیادی هستند. این مناطق مربوط به مناطقی است که برای اهداف حکومت محلی استفاده می شود و ممکن است از یک ناحیه تشکیل شده باشد یا به چندین منطقه تقسیم شود.

تقسیمات کشوری کشور انگلستان - موسسه MIE

استان های کشور انگلستان

استان های کشور انگلستان در 9 ناحیه تقسیم بندی شده اند، این 9 ناحیه شامل موارد زیر است:

نام استان تعداد جمعیت مرکز استان
یورکشایر و هامبر ۵٬۱۴۲٬۴۰۰ ویکفیلد
میدلند شرقی ۴٬۱۷۲٬۱۷۹ ملتون ماوبری
میدلند غربی ۵٬۶۰۲٬۰۰۰ بیرمنگام
جنوب غربی انگلستان ۵٬۲۸۹٬۰۰۰ بریستول
جنوب شرقی انگلستان ۸٬۶۳۵٬۰۰۰ گیلدفورد
لندن بزرگ ۸٬۱۷۴٬۰۰۰ سیتی لندن   
شمال غربی انگلستان ۷٬۰۵۲٬۰۰۰     سنت هلنز
شمال شرقی انگلستان ۲٬۵۹۷٬۰۰۰     نیوکاسل
شرق انگلستان ۵٬۸۴۷٬۰۰۰ فلمپتون

جمعیت و زبان رسمی کشور انگلستان

انگلستان با بیش از 53 میلیون نفر جمعیت، یکی از پرجمعیت ترین کشورها است. این کشور به عنوان یک واحد در نظر گرفته شده و با کشورهای بین المللی سنجیده می شود که بیست و پنجمین کشور بزرگ از نظر جمعیت در جهان خواهد بود. زبان انگلیسی که امروزه توسط صدها میلیون نفر در سراسر جهان صحبت می شود، از جایی که انگلستان کنونی نامیده می شود، سرچشمه گرفته است. بر اساس سرشماری که در سال 2011 در این کشور انجام شده، نشان می دهد که 98٪ از جمعیت انگلستان به زبان انگلیسی صحبت می کنند. این یک زبان هندواروپایی در شاخه انگلیسی فریزیایی از خانواده آلمانی است. پس از فتح نورمن ها، زبان انگلیسی باستانی که توسط مهاجران آنگلوساکسون به بریتانیا آورده شد، به طبقات اجتماعی پایین محدود شد، زیرا اشراف از فرانسه نورمن و لاتین استفاده می کردند.

علاوه بر انگلیسی، انگلستان دو زبان بومی دیگر نیز دارد که شامل کورنیش و ولزی هستند. کورنیش به عنوان یک زبان جامعه در قرن هجدهم از بین رفت، اما در حال احیا است و اکنون تحت منشور اروپایی برای زبان های منطقه ای یا اقلیت محافظت می شود این توسط 0.1٪ از مردم در کورنوال صحبت می شود و تا حدی در چندین مدرسه ابتدایی و متوسطه تدریس می شود.

آب و هوای کشور انگلستان

در اکثر مناطق انگلستان آب و هوایی معتدل اقیانوسی حاکم است. این کشور از سرمای شدید یا گرمای شدید به دور است، اما چندیدن منطقه کوچک گرم در سمت جنوب و چند منطقه نیمه قطبی می باشد. در قسمت شمالی انگلستان که آب و هوا سردتر است، تپه های مرتفعی وجود دارد که بر آب وهوا و زندگی جانوران منطقه تاثیر زیادی  دارد. جنگل های زیادی در انگلستان وجود دارد که برای حیات وحش و زیستگاه مناسبی است. اما در مناطق شمالی و مرتفع این کشور مزارع و جنگل های مخروطی قرار دارند که برای حیات وحش نیز به نحوی سود دارد.

آب و هوای انگلستان در تابستان از 32 درجه سانتیگراد ( 90 درجه فارنهایت) بیشتر و در زمستان از صفر درجه سانتیگراد (32 درجه فارنهایت) کمتر است که نشان از معتدل بودن آب و هوای آن دارد. آب و هوا در این کشور نسبتاً مرطوب و متغیر است. سردترین ماه ها در انگلستان ژانویه و فوریه هستند. ماه های اکتبر، سپتامبر، ژوئن و می آب و هوایی معتدل تا گرم دارند. در انگلستان بارش باران در طول سال به طور مساوی گسترش یافته است. به طورکلی در سمت غربی کشور و در ناحیه دریاچه میزان بارندگی بیشتر خواهد بود. گرم شدن دریا، تأثیرات مهم بر آب و هوای انگلستان، عرض شمالی آن و نزدیکی آن به اقیانوس اطلس توسط جریان خلیج است.

کشورداری و قوانین کشور انگلستان

انگلستان یک سلطنت مشروطه با سیستم پارلمانی است که بخشی از بریتانیا می باشد. از سال 1707، زمانی که قوانین اتحادیه 1707، با اجرای مفاد پیمان اتحادیه، به انگلستان و اسکاتلند ملحق شدند تا پادشاهی بریتانیای کبیر را تشکیل دهند، حکومتی در انگلستان وجود نداشته است. اداره انگلستان قبل از اتحاد آن توسط پادشاه بوده است اما امروزه به طور مستقیم توسط پارلمان بریتانیا اداره کشور انجام می شود، اگر چه اداره سایر کشورهای بریتانیا توسط دولت صورت می گیرد. پارلمان بریتانیا را مجلس اعیان، مجلس عوام و ناج تشکیل می دهند.

نوع حکومت در انگلستان یک پادشاهی مشروطه پارلمانی است که توسط ملکه الیزابت دوم به عنوان رئیس دولت نمایندگی می شود. از مجموع 650 نماینده در مجلس عوام، 532 نماینده پارلمان (MPs) برای حوزه های انتخابیه در انگلستان وجود دارد. مجلس عوام، مجلس سفلی پارلمان بریتانیا مستقر در کاخ وست مینستر است. از انتخابات عمومی بریتانیا در سال 2019، انگلیس با 345 نماینده از حزب محافظه کار، 179 نماینده از حزب کارگر، هفت نماینده از لیبرال دموکرات ها، یک نماینده از حزب سبز و رئیس مجلس، لیندزی هویل، نمایندگی می کند.

واحد پول کشور انگلستان

واحد پول کشور انگلستان پوند بریتانیا (GBP) است که نرخ تبدیل فعلی آن 0.9 پوند به دلار است. این کشور دارای اقتصاد باز است و تولید ناخالص داخلی آن تقریباً 3.1 تریلیون دلار است و نهمین اقتصاد بزرگ جهان است. درآمد سرانه شهروندان آن 46827 دلار است.

واحد پول کشور انگلستان - موسسه MIE

مذهب رسمی کشور انگلستان

در سرشماری سال های اخیر، 59.4 درصد از جمعیت انگلیس دین خود را مسیحی اعلام کردند، 31.9 درصد آن ها دین ندارند، 5 درصد مسلمان هستند و در حالی که 3.7 درصد از جمعیت به ادیان دیگر تعلق دارند. مسیحیت پرکاربردترین دین در انگلستان است، همانطور که از اوایل قرون وسطی بوده است، اگرچه برای اولین بار در زمان گالیک و روم بسیار زودتر معرفی شد. این کلیسای سلتیک به تدریج به سلسله مراتب کاتولیک پس از مأموریت گریگوری در قرن ششم به کنت به رهبری سنت آگوستین ملحق شد. کلیسای تأسیس شده انگلستان، کلیسای انگلستان است که در دهه 1530 هنگامی که هنری هشتم نتوانست ازدواج خود را با عمه پادشاه اسپانیا لغو کند، ارتباط با رم را ترک کرد. کلیسا خود را هم کاتولیک و هم پروتستان می داند.

اقتصاد کشور انگلستان

اقتصاد انگلستان یکی از پویاترین و بزرگترین اقتصادهای جهان است به طوریکه سالانه متوسط تولید ناخالصی داخلی آن 28100 پوند می باشد. رهبری خزانه داری اعلیحضرت که مسئول سیاست اقتصادی و توسعه و اجرای سیاست مالی عمومی نیز می باشد، وزیر دارایی است. اقتصاد کشور انگلستان در زمینه های مختلف است، با وجود اینکه اصول بازار آزاد را می پذیرد اما زیر ساخت رفاه اجتماعی را حفظ خواهد کرد. همچنین مالیات این کشور به نسبت سایر کشورها رقابتی می باشد. از سال 2014، نرخ پایه مالیات شخصی 20٪ بر درآمد مشمول مالیات است.

تولید ناخالص داخلی در انگلستان عمدتاً از 2 بخش اصلی تشکیل شده است که عبارتند از خدمات و صنعت. کالاهای اصلی صادراتی آن ماشین آلات، تجهیزات برقی، هواپیما، وسایل نقلیه موتوری، فلزات، غلات، سیب زمینی و سبزیجات است. اقتصاد انگلستان که در جهان هجدهمین PPP تولید ناخالص داخلی را دارد، بزرگ ترین بخش اقتصاد بریتانیا می باشد. انگلستان در زمینه های هوافضا، داروسازی، بخش های شیمیایی، تولید صنعت نرم افزار، صنعت تسلیحات و صنایع فنی کلیدی پیشرو است. خانه بورس بهادار لندن به عنوان مرکز مالی انگلستان عمل می کند و بورس اصلی بریتانیا و اروپا می باشد. تعداد 500 شرکت بزرگ در اروپا وجود دارد که 100 مورد از آن ها در خانه بورس لندن قرار دارند. لندن از سال 2014 به عنوان دومین مرکز بزرگ جهان شناخته شده و همچنین بزرگ ترین مرکز مالی در اروپا است. منچستر نیز یکی از قطب های در حال رشد اروپا، پایتخت سهام خصوصی متوسط اروپا و بزرگ ترین بخش خدمات حرفه ای و مالی در خارج از لندن می باشد.

فایل ویدئویی موسسه MIE در خصوص نوآفرینی در انگلستان

روش های اخذ اقامت و تابعیت انگلستان با استارت آپ

default
Loading...
در حال بارگذاری ویدئو. چند لحظه منتظر بمانید.

فایل صوتی این ویدئو:

وضعیت اشتغال در کشور انگلستان

برآوردهای دسامبر 2021 تا فوریه 2022 کاهش نرخ بیکاری در انگلستان را نشان می دهد، در حالی که نرخ اشتغال تا حد زیادی بدون تغییر بوده و نرخ عدم فعالیت اقتصادی در مقایسه با دوره سه ماهه قبلی افزایش یافته است. نرخ اشتغال بریتانیا 75.5 درصد تخمین زده شد، که نسبت به دوره قبل تا حد زیادی بدون تغییر است. به طور کلی به دلیل وجود کارخانه ها و منابع زیادی که در انگلستان وجود دارد شرایط کاری مناسبی برای شهروندان این کشور وجود دارد. به طوری که نرخ بیکاری در انگلستان 3.8 درصد می باشد.

نمودار نرخ بیکاری در انگلستان - موسسه MIE

فرهنگ کشور انگلستان

فرهنگ بریتانیا تحت سلطه ترکیبی از زبان ها و فرهنگ هایی است که از زمان خود به عنوان یک امپراتوری سرچشمه می گیرد. انگلیس ها دارای یک فرهنگ و آداب و رسوم خاص هستند که در اروپا معروف است و از اصیل ترین و قدیمی ترین فرهنگ ها به حساب می آید. انگلیسی ها به فرهنگ و سنت خود افتخار می کنند. برخی از سنت های رایج در میان مردم انگلستان شامل  نوشیدن چایی در هنگام بحران، ملاقات های دوستانه و در عین حال مودبانه، مراعات کردن نوبت، رعایت ادب و احترام، معذرت خواهی کردن در صورت نیاز و غیره است. بسیاری از مردم دنیا سالانه با اخذ ویزای توریستی انگلستان به این کشور سفر می کنند.

فرهنگ کشور انگلستان - موسسه MIE

بهترین شهرهای کشور انگلستان

برای تعیین بهترین شهرهای انگلستان موارد مختلفی دخیل هستند. در اینجا بهترین شهرهای انگلستان از لحاظ زندگی، کار و تحصیل را معرفی خواهیم کرد. برخی از این شهرها دارای درآمد بالا، امکانات ویژه و کیفیت بالای زندگی هستند.

بهترین شهرهای انگلستان
شهر لیورپول Liverpool
شهر منچست  Manchester
شهر کمبریج  Cambridge
شهر بیرمنگام  Birmingham
شهر ادینبرو  Edinburgh
شهر گلاسک  Glasgow
شهر لندن  London

جاذبه های کشور انگلستان

انگلستان از جذاب ترین مقاصد برای گردشگری در سراسر جهان است. این کشور دارای امکانات بی شمار، جاذبه های برتر و کارهای سرگرم کننده زیادی می باشد که باعث شده هرساله مسافران زیادی به این شکور سفر کنند. انگلستان کشوری بسیار تاثیرگذار است و دارای سنت غنی، شهرهای هیجان انگیز و تاریخ شگفت انگیز می باشد. مکان های تاریخی انگلستان شامل مکان های روم باستان، مراکز شهری با قدمت قرون وسطی، مگالیت های ماقبل تاریخ و قلعه های چند صد ساله می باشد. برای بازدید از جاذبه ها و مقاصد توریستی این کشور راه های مختلفی وجود دارد، گردشگران می توانند از جاذبه های گردشگری انگلستان از طریق قطار، اتوبوس و یا ماشین دیدن کنند.

انگلستان مملو از مقاصد و جاذبه های گردشگری شهری و طبیعی است. این شهر به خاطر شهرهای قرون وسطایی زیبا، جنبه های فرهنگی متفاوت و به دلیل تاریخ بین المللی اش شناخته شده است. این کشور در مجموع دارای 32 سایت میراث جهانی یونسکو است. در مجموع حدود 38 میلیون گردشگر سالانه از این کشور بازدید می کنند. برخی از مقاصد اصلی عبارتند از:

استون هنج یورک وزیر و یورکشایر تاریخی
برج لندن باغ وحش چستر
حمام های رومی کلیسای جامع کانتربری
موزه بریتانیا قلعه ویندزور
باغ وحش چستر پروژه عدن
پارک ملی لیک دیسترکت گالری ملی
قلعه وارویک موزه های سلطنتی گرینویچ

هزینه های زندگی در کشور انگلستان

انگلستان خانه برخی از معتبرترین موسسات، یکی از محبوب ترین مقاصد تحصیلی برای دانشجویان بین المللی است. همچنین، اقتصاد قوی با فرصت های شغلی فراوان، متخصصانی را از سراسر جهان جذب می کند که به آن به عنوان سرزمین فرصت هایی برای رشد مالی خود نگاه می کنند. با این حال، هزینه زندگی در بریتانیا می تواند بالاتر از بسیاری از کشورهای دیگر در جهان باشد. متوسط ​​هزینه زندگی به عنوان یک خانواده چهار نفره در حدود 2268 پوند بدون اجاره خانه است. به عنوان یک فرد یا دانشجو، هزینه تخمینی زندگی در هر ماه در بریتانیا 651 پوند بدون اجاره است. جدول برخی اقلام ضروری و هزینه های آن را برای زندگی در انگلستان نشان می دهد.

.

اقلام هزینه ها در ماه
هزینه زندگی در انگلستان برای یک خانواده چهار نفره 4000 تا 4500 پوند
هزینه زندگی در انگلستان به عنوان یک خانواده دو نفره یا مشترک توسط دو نفر 2500 تا 3000 پوند
هزینه زندگی دانشجویی در انگلستان 1000 پوند تا 1600 پوند
اجاره ماهانه آپارتمان یک خوابه واقع در مرکز شهر 400 پوند تا 600 پوند
اجاره ماهانه آپارتمان یک خوابه واقع در خارج شهر 750 پوند

کیفیت زندگی در کشور انگلستان

با توجه به امنیت بالای زندگی در انگلستان، فرصت های شغلی زیاد، نرخ بیکاری پایین، هزینه های زندگی مقرون به صرفه، سیستم آموزشی قوی، امکانات زیاد، فرهنگ و سنت های خاص، سبک زندگی ایده آل، آب و هوای مناسب، خدمات پزشکی و درمانی خوب و درآمد در انگلستان زندگی در این کشور را ایده آل کرده است. موارد ذکر شده نشان از کیفیت بالای زندگی در انگلستان است و این کشور را به یک مقصد مناسب مهاجرتی و سرمایه گذاری در انگلستان تبدیل کرده است.

آموزش و تحصیل در کشور انگلستان

وزارت آموزش و پرورش انگلستان یک اداره دولتی است که مسئول مسائل آموزشی مربوط به افراد تا سن 19 سالگی است. حدود 93 درصد از دانش آموزان انگلستان مدارس دولتی این کشور را برای تحصیل انتخاب می کنند. وزیر آموزش و پرورش انگلستان مسئولیت آموزشی کشور را بر عهده دارد.  کودکانی که بین 3 تا 5 سال سن دارند در مهدکودک یا یک واحد پذیرش مرحله بنیاد سال های اولیه در یک مدرسه ابتدایی شرکت می کنند. مدارس ابتدایی انگلستان برای کودکان 5 تا 11 و مدارس دبیرستان برای دانش اموزان 11 تا 16 سال هستند. آموزش مذهبی، ادبیات انگلیسی، موسیقی، هنر و طراحی، طراحی و فناوری، زبان انگلیسی، تربیت بدنی، ریاضیات، زبان های باستانی و مدرن، تاریخ، محاسبات، علوم، شهروندی و جغرافیا زمینه های اساسی هستند که در مدارس انگلستان آموزش داده می شوند. در حال حاضر دانش و مهارت های دانش آموزان 15 ساله انگلستان رتبه سیزده جهانی برای سواد خواندن، علوم و ریاضی را کسب کرده است. این رتبه بندی ارزیابی بین المللی دانش آموزی توسط OECD انجام شده است. در انگلستان اکثر مدارس متوسطه جامع می باشند و برای ورود به مدارس دستور زبان متقاضیان باید در آزمون های یازده پلاس شرکت کنند. در این میان 7.2 درصد از دانش آموزان انگلستان در مدارس خصوصی مشغول به تحصیل هستند که این مدارس توسط منابع خصوصی اداره می شوند. در مدارس خصوصی، بازرس مدارس مستقل استانداردها را نظارت می کنند و در مدارس دولتی این کار توسط آموزش و پرورش انجام می شود.

با تمام شدن تحصیلات ابتدایی و دبیرستان در انگلستان که اجباری هستند، دانش آموزان برای تحصیلات دانشگاهی در امتحانات  GCSEشرکت می کنند. با قبولی در این امتحانات امکان تحصیل دو ساله برای دانش آموزان فراهم می شود. کالج های عالی در این کشور دوره های  حرفه ای و آکادمیک در رشته های مختلف را ارائه می دهند. دانش آموزان پس از 18 سالگی می توانند در دانشگاه ها به تحصیلی آموزش عالی بپردازند. در انگلستان بیش از 90 دانشگاه وجود دارد که همه آن ها دولتی هستند و فقط یک مورد غیر دولتی است. در این دانشگاه ها دانشجویان برای کمک هزینه تحصیلی و زندگی می توانند از وام های دانشجویی استفاده کنند. اولین مدرک دانشگاهی در انگلستان مدارک کارشناسی اشت که به مدت 3 سال زمان برای تکمیل شدن نیاز دارند. پس از آن مدرک کارشناسی ارشد به مدت یک سال و مدرک دکترا به مدت سه سال یا بیشتر به طول می انجامد.

دانشگاه های انگلستان در رتبه های برتر جهانی قرار دارند که  دانشگاه امپریال کالج لندن، دانشگاه کینگز، دانشگاه کمبریج، دانشگاه کالج لندن و دانشگاه آکسفورد نمونه ای از آن ها هستند. این دانشگاه ها در رتبه بندی QS دانشگاه های جهانی توانسته اند در 30 رتبه برتر جای بگیرند. همچنین مدرسه بارزگانی لندن از مدارس تجاری پیشرو در جهان و مدرسه اقتصاد لندن به عنوان موسسه پیشرو علوم اجتماعی در نظر گرفته شده اند. تحصیل در بهترین دانشگاه های انگلستان آرزوی بسیاری از دانشجویان خارجی بوده و سالانه افراد زیادی برای تحصیل به این کشور مهاجرت می کنند.

مزایای شهروندی کشور انگلستان

اخذ تابعیت انگلستان یک هدف و رویا برای بسیاری از مردم در سراسر جهان است. تابعیت انگلستان چیزهای زیادی برای ارائه دارد. در اینجا مواردی است که پس از تبدیل شدن به یک شهروند بریتانیا می توانید انتظار داشته باشید.

حق تحصیل، کار و زندگی در انگلستان به صورت نامحدود؛ شهروندان انگلستان هیچ گونه محدودیت مهاجرتی ندارند.

حق داشتن پاسپورت انگلستان؛ به عنوان یک شهروند انگلستان، می توانید از یکی از قدرتمندترین پاسپورت های جهان برخوردار شوید. پاسپورت انگلیسی نه تنها به شما اجازه ورود بدون دردسر به انگلستان را در بازگشت می دهد، بلکه می توانید از آن برای بازدید از بسیاری از کشورهای مختلف در سراسر جهان بدون ویزا استفاده کنید.

حق رای در انتخابات؛ شهروندان انگلیسی علاوه بر رای دادن در همه پرسی، انتخابات ملی و محلی، حق دارند در صورت تمایل برای مناصب دولتی نامزد شوند.

حق برخورداری از مراقبت های بهداشتی رایگان؛ همه شهروندان انگلستان از دسترسی به مراقبت های بهداشتی رایگان از طریق خدمات بهداشت ملی انگلستان (NHS) برخوردار هستند.

حق مطالبه وجوه عمومی؛ همه شهروندان انگلیسی به انواع مزایای ارائه شده توسط دولت انگلستان دسترسی دارند.

توانایی انتقال تابعیت انگلستان به فرزندانتان؛ اگر فرزندان شما در انگلستان با والدینی که دارای مرخصی نامحدود، وضعیت مستقر یا اقامت دائم هستند متولد شوند، تابعیت انگلستان خواهند بود. با این حال، اگر آنها در خارج از انگلستان متولد شوند، تنها در صورتی می توانند تابعیت این کشور را دریافت کنند که فرزند یک شهروند انگلیسی باشند.

ارزش پاسپورت کشور انگلستان

بر اساس شاخص رتبه بندی پاسپورت راهنما، رتبه هفتم به پاسپورت انگلستان تعلق دارد. داشتن پاسپورت انگلستان امکان دسترسی بدون ویزا به 190 کشور را فراهم می کند و باعث می شود که آن را به یکی از مطلوب ترین پاسپورت های جهان با امتیاز حرکتی بسیار بالا تبدیل کند. افرادی که توانسته اند پاسپورت انگلستان را اخذ کنند می توانند بدون ویزا به کشورهایی همچون پرو، برزیل، ایالات متحده، برزیل، تایوان، ژاپن و امارات متحده عربی دسترسی داشته باشند و امکان سفر تقریبا فوری به همه جای جهان را فراهم می کند. با این حال دارندگان این پاسپورت برای ورود به برخی از کشورها که در حدود 39 مقصد هستند نیاز به داشتن ویزا دارند. برخی از این کشورها ایران، چین و روسیه است.

ارزش پاسپورت کشور انگلستان - موسسه MIE

موسسه MIE و مهاجرت به کشور انگلستان

انگلستان یکی از کشورهایی است که هر ساله مهاجران زیادی را به خود جذب می کند و یک مقصد مناسب مهاجرتی برای کار و تحصیل است. موسسه MIE تجربه ای بالغ بر دو دهه در زمینه مهاجرت دارد و در حوزه مهاجرت مشاوره هایی را ارائه می دهد. فعالیت های زیادی که توسط موسسه MIE تا به حال انجام شده توانسته است درخواست های ویزای زیادی را با موفقیت به سرانجام رساند. متقاضیانی که قصد دارند برای مهاجرت کاری یا تحصیلی انگلستان را انتخاب کنند یا به دنبال وکیل مهاجرت به انگلستان هستند می توانند برای دریافت اطلاعات و دریافت مشاوره رایگان اولیه با مشاورین موسسه تماس بگیرند.

مؤسسه حقوقی ملک پور اتریش

اگر شما دوست عزیز به کشور انگلستان علاقمند شده اید و تمایل پیدا کردید که در این کشور زندگی کنید، همواره می توانید به ما تماس بگیرید و سوالات خود را در این خصوص بپرسید. ( ما با کمال میل و بصورت رایگان در خدمت شما عزیزان هستیم )

اطلاعاتی که در این وبسایت مشاهده می نمایید بر اساس تحقیقات اشخاصی هست که غیر حقوقی هستند و موسسه MIE هیچ گونه مسئولیت حقوقی در خصوص اطلاعات وبسایت ندارد. ما همیشه توصیه می کنیم این اطلاعات را راستی آزمایی کنید و با یک وکیل لوکال در میان بگذارید.

تمامی حقوق برای موسسه MIE محفوظ است.
مشاوره رایگان