قبرس

زندگی در قبرس - موسسه MIE

درباره کشور قبرس

جمهوری قبرس که بخشی از اتحادیه اروپا است از شش ناحیه تشکیل شده و مهمترین مناطق آن نیکوزیا، لیماسول و لارناکا هستند. این کشور جزیره ای در شرق مدیترانه با ترکیه در شمال، لبنان در غرب و یونان در جنوب شرقی واقع شده است. قبرس با مساحت 9251 کیلومتر مربع یکی از کوچکترین کشورهای اتحادیه اروپا می باشد. این کشور کوچک آب و هوای گرم مدیترانه ای دارد و با دشت مرکزی و کوه هایی در شمال و جنوب مشخص می شود. جمعیت کلی قبرس بیش از 1.1 میلیون نفر است که آن را به یکی از کم جمعیت ترین کشورهای اتحادیه اروپا تبدیل می کند. پایتخت این کشور نیکوزیا است که پرجمعیت ترین شهر نیز می باشد. پس از آن لیماسول و استروولوس قرار دارند. بزرگترین فرودگاه قبرس، فرودگاه بین المللی لارناکا (LCA) با بیش از 8.2 میلیون مسافر سالانه است. این فرودگاه به سراسر اروپا، خاورمیانه و روسیه ارتباط برقرار می کند. فرهنگ قبرس دارای تاریخ گسترده ای است که از ریشه های ترکی و یونانی تأثیر گرفته است که در آن ترکیبی چند ملیتی وجود دارد و مذهب ارتدکس غالب است. ترکی و یونانی زبان های رسمی در این قبرس بوده و در این کشور سیستم حقوقی ترکیبی از قانون مدنی و قانون رایج انگلیسی می باشد. نوع حکومت موجود در قبرس، جمهوری ریاستی است.

موقعیت جغرافیایی کشور قبرس

قبرس در حدود 40 مایل جنوب ترکیه، 60 مایل غرب سوریه و 480 مایل جنوب شرقی سرزمین اصلی یونان قرار دارد. حداکثر طول آن، از کیپ آرناوتی در غرب تا کیپ آپوستولوس آندریاس در انتهای شبه جزیره شمال شرقی، 140 مایل و حداکثر وسعت شمال به جنوب 60 مایل است و پس از سیسیل و ساردینیا سومین جزیره بزرگ دریای مدیترانه می باشد. جزیره ناهموار قبرس شبیه یک قابلمه است که دسته آن از قسمت اصلی به سمت شمال شرقی کشیده شده است. الگوی کلی خط ساحلی آن به طول تقریباً 400 مایل تورفته و صخره‌ای با سواحل طولانی و شنی است. کوه‌های گیرنه که در بخش غربی آن قرار دارند به دلیل قله پنج انگشتی آن به پنتاداکتیلوس نیز معروف هستند که به ‌مدت 100 مایل به موازات ساحل شمالی و درست در داخل خشکی گسترش یافته است و از زنجیره بزرگ آلپ-هیمالیا در شرق مدیترانه، جنوبی ترین رشته است. مانند بسیاری از آن کمربند کوهستانی گسترده، عمدتاً از توده های تغییر شکل یافته سنگ آهک مزوزوئیک تشکیل شده است. کوه‌های ترودوس در جنوب و جنوب غربی بسیار مورد توجه زمین‌شناسان هستند که به این نتیجه رسیده‌اند که این رشته که از سنگ‌های آذرین تشکیل شده است.

لانه های اوراسیا و آفریقا-عربستان، این محدوده به سمت شرق حدود 50 مایل از نزدیکی ساحل غربی جزیره تا قله 2260 فوتی و استاوروونی، در حدود 12 مایل از ساحل جنوب شرقی امتداد دارد. قله این رشته کوه المپوس (که کوه ترودوس نیز نامیده می شود)، به ارتفاع 6401 فوت می رسد و مرتفع ترین نقطه جزیره است.

نقشه کشور قبرس - موسسه MIE

مساحت کشور قبرس

قبرس که قبلا به نام جمهوری قبرس شناخته می شد کشور جزیره ای کوچکی بوده که در دریای مدیترانه واقع شده است و بزرگترین شهر یعنی نیکوزیا را به پایتختی دارد.  این کشور با مساحت 9251 کیلومتر مربع در میان کوچکترین کشورهای جهان و کوچک ترین کشورها در اتحادیه اروپا قرار دارد.

تقسیمات کشوری کشور قبرس

در تقسیمات کشوری قبرس از 4 منطقه تشکیل شده که این 4 منطقه متعلق به قلمرویی در منطقه پایگاه مستقل بریتانیا در دکلیا هستند. از این مناطق می توان Ormidhia، Xylotymvou و نیروگاه دکلیا را نام برد که دکلیا توسط یک جاده بریتانیا به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم گشته است.

بخش جنوبی فاقد آب بوده و آب این بخش از انگلستان تامین می شود و بخش شمالی ذکر شده محل اسکانی برای پناهندگان EAC می باشد.

یک منطقه دیگر حائل بوده که در برابر دکلیا می باشد و در شرق از آیوس نیکولاوس بلند می شود و توسط یک کریدور زمینی نازک به بقیه مناطق دکلیا متصل می گردد که از این نظر منطقه حائل، منطقه پارالیمنی در گوشه جنوب شرقی جزیره را به یک منطقه دوفاکتو تبدیل می نماید.

تقسیمات جغرافیایی کشور قبرس - موسسه MIE

استان های کشور قبرس

در حالت کلی قبرس از 6 ناحیه پافوس، لیماسول، لارناکا، گیرنه، فاماگوستا و نیکوزیا تشکیل شده است که در جدول زیر اطلاعات بیشتری همچون جمعیت و مرکز هر یک از این ناحیه ها را برای شما عزیزان قرار داده ایم:

نام شهر جمعیت پایتخت
نیکوزیا 326،980 نیکوزیا
فاماگوستا 46،629 فاماگوستا
گیرنه 19،701 گیرنه
لارناکا 143،192 لارناکا
لیماسول 235،330 لیماسول
پافوس 88،276 پافوس

جمعیت و زبان رسمی کشور قبرس

قبرس جمعیت نسبتاً کمی است و تنها حدود 1 میلیون نفر در این جزیره زندگی می کنند. این جمعیت نیز تا حد زیادی همگن است و تقریباً 80 درصد از جمعیت یونانی قبرس هستند. ترک‌های قبرسی اکثریت جمعیت قومی باقی‌مانده را با حدود 20 درصد جمعیت تشکیل می‌دهند. قابل ذکر است که قبرسی های متعددی به خارج از کشور مانند کانادا، آمریکا، آفریقای جنوبی و استرالیا مهاجرت کرده اند و دیگر به قبرس بازنگشته اند.

زبان های رسمی ترکی و یونانی در قبرس به رسمیت شناخته شده و زبان های عربی و ارمنی نیز زبان اقلیتی می باشند. بدون در نظر گرفتن زبان های رسمی انگلیسی یکی از پر استفاده ترین زبان ها در قبرس می باشد که به وضوح در این کشور دیده می شود. انگلیسی در طول حکومت استعماری بریتانیا و زبان فرانسه تا سال 1960 تنها زبان رسمی بود و تا سال 1989 در دادگاه‌ها و تا سال 1996 در قانون‌گذاری استفاده می‌شد. نزدیک به هشتاد درصد از شهروندان قبرس به زبان انگلیسی تسلط دارند و از آن به عنوان زبان دوم بهره می گیرند. برخی از ساکنین نیز به زبان روسی صحبت می کنند و روزگار خود را با این زبان زیبا سپری می کنند. به عبارتی بعد از زبان های یونانی و انگلیسی سومین زبانی که در قبرس استفاده می شود روسی است. توجه داشته باشید که زبان مردم این کشور به این سه نوع محدود نبوده و زبان فرانسوی نزدیک به 12 درصد و زبان آلمانی نزدیک به 5 درصد در این کشور کاربرد دارد. ترکی قبرسی و یونانی قبرسی نیز در کنار زبان های نام برده در میان مردم محلی رواج دارد.

 

آب و هوای کشور قبرس

یک نوع آب و هوای مدیترانه ای فصلی به قبرس تعلق داداشته که زمستان های قبرس بارانی و تابستان هایش گرم و خشک می باشد و همچنین دو فصل پاییز و بهار نیز به سرعت سپری می شوند. کشاورزی و تامین آب به بارندگی پاییز و زمستان بستگی دارد که میزان بارندگی بین 350 میلی متر تا 1050 میلی متر با توجه به منطقه جغرافیایی متغیر است و به صورت میانگین 500 میلی متر می باشد.

تابستان های قبرس را با دماهایی بین 21 تا 37 درجه سانتی گراد می توان دید و در زمستان محدوده دمایی بین 5 تا 15 درجه سانتی متغیر است گرچه ممکن است برخی از نقاط دمای زیر صفر را تجربه کنند و بارش برف نیز صورت بگیرد.

آب و هوای کشور قبرس چگونه است؟ - موسسه MIE

فایل ویدیوئی موسسه MIE در مورد 

روش های مهاجرت

default
Loading...
در حال بارگذاری ویدئو. چند لحظه منتظر بمانید.

فایل صوتی این ویدئو

کشورداری و قوانین کشور قبرس

کشور قبرس دارای سیستم ریاست جمهوری بوده که برای یک دوره 5 ساله رئیس دولت قبرس از طریق رای گیری عمومی انتخاب می گردد. قوه مجریه توسط دولت اعمال می‌شود که قدرت قانونگذاری آن در اختیار مجلس نمایندگان است در حالی که قوه قضاییه مستقل از قوه مجریه و مقننه می باشد. در قانون اساسی این کشور که در سال 1960 به سیستم ریاست جمهوری تغییر یافته سه قوه قضاییه، مقننه و مجریه حاکم است و علاوه بر این موارد سیستم پیچیده ای از کنترل ها و توازن ها را تشکیل می دهد که این سیستم برای تقسیم کردن قدرت در نظر گرفته شده است. قوه مجریه و معاون وی نیز برای برای دوره های 5 ساله انتخاب می شوند و دارای حق وتو بر روی انواع خاصی از قوانین و تصمیمات اجرایی را دارند. علاوه براین، مجلس نمایندگان قدرت قانونگذاری را بر عهده داشته که آن ها را هم رأی دهندگان انتخاب می کنند.

مذهب رسمی کشور قبرس

یونانی‌های قبرس عمدتاً مسیحیان ارتدوکس شرقی هستند. کلیسای آنها، کلیسای قبرس خودمختار است (تحت اختیار هیچ پدرسالاری نیست). در زمان امپراتوری عثمانی، اسقف اعظم کلیسای قبرس مسئول رفتارهای سکولار و مذهبی جامعه ارتدکس بود و لقب قوم نشین به او داده شد. ضمن اینکه ترک‌های قبرس، مسلمان سنی بوده مسیحی آنگلیکن، کاتولیک رومی، ارمنی و جوامع کوچک مارونی نیز در این جزیره دیده شده اند. اگرچه قبرس اغلب به خاطر فرهنگ باستانی و خدایان یونانی اش شناخته می شود، این بت پرستی دیگر در اکثریت قریب به اتفاق مردم منعکس نمی شود. باز هم به دنبال انشعابات مشابهی که در بالا ذکر شد، اکثریت جمعیت مسیحیان ارتدوکس شرقی هستند و پس از این مذهب دومین مذهب بزرگ در قبرس دین اسلام و مذهب سنی می باشد.

واحد پول کشور قبرس

واحد پول رسمی کشور قبرس یورو (EUR) با نرخ فعلی مبادله یورو 0.84 به دلار است. این کشور اقتصاد باز دارد و تولید ناخالص داخلی آن تقریباً 35.9 میلیارد دلار است که آن را در سطح پایین اتحادیه اروپا قرار می دهد. همچنین درآمد سرانه شهروندان آن 41572 دلار است.

اقتصاد کشور قبرس

منطقه جمهوری قبرس تحت کنترل دولت دارای یک اقتصاد بازار بوده که تحت سلطه بخش خدمات است که بیش از چهار پنجم تولید ناخالص داخلی را تشکیل می دهد. در ماه می سال 2004 کشور قبرس به عضویت اتحادیه اروپا در امد و در سال 2008 واحد پولی خود را یورو اعلام کرد. در طول پنج سال اول عضویت در اتحادیه اروپا، اقتصاد قبرس با نرخ متوسط ​​حدود 4 درصد رشد کرد و نرخ در آن سال ها به طور متوسط ​​حدود 4 درصد بود. با این حال، اقتصاد در سال 2009 به دلیل ادامه بحران مالی جهانی و در نتیجه تقاضای پایین به بخش های گردشگری و ساخت و ساز وارد رکود شد. گسترش بیش از حد بخش بانکی با قرار گرفتن بیش از حد در معرض بدهی یونان به انقباض اضافه شد. دو بانک بزرگ قبرس یکی از بزرگترین دارندگان اوراق قرضه یونانی در اروپا بودند و از طریق شعب بانک ها و شرکت های تابعه حضور قابل توجهی در یونان داشتند. قبرس پس از کاهش های متعدد رتبه اعتباری خود، دسترسی خود را به بازارهای سرمایه بین المللی در می 2011 از دست داد. در سال 2012 قبرس به عنوان پنجمین دولت منطقه یورو انتخاب شد. در این میان دولت از صندوق بین المللی، بانک مرکزی اروپا و کمیسیون اروپا درخواست برنامه نجات اقتصادی کرد. اما اوایل قرن بیست و یک اقتصاد قبرس رونق یافت و تنوع بالایی گرفت.

تولید ناخالص داخلی قبرس بیشتر از بخش خدمات تشکیل شده است. گردشگری، املاک و مستغلات، کشتیرانی و امور مالی از این رو مهم ترین مشارکت کنندگان هستند که بیش از 80 درصد از تولید ناخالص داخلی در این کشور را تشکیل می دهند. کالاهای صادراتی قبرس شامل مرکبات، سبزیجات، جو و زیتون است و گردشگری بخش بسیار مهمی از اقتصاد این کشور می باشد. این کشور دارای مکان های تاریخی و طبیعی متنوعی است که در آن 3 سایت میراث جهانی یونسکو وجود دارد. تفریحات محبوب در تعطیلات قایقرانی، غواصی، ماهیگیری و پیاده روی است. برخی از مقاصد اصلی عبارتند از کوریون باستان، قلعه سنت هیلاریون، لارناکا، سالامیس باستان، کیپ گرکو و ساحل نیسی. این کشور سالانه حدود 3.9 میلیون گردشگر دارد که اکثریت آنها از بریتانیا، روسیه و اسرائیل هستند.

وضعیت اشتغال در کشور قبرس

یکی از سوالات کلیدی در ذهن اکثر دانشجویان این است که آیا من می توانم در قبرس کار و درآمد داشته باشم و پاسخ آن مثبت است. یافتن شغل در قبرس در قبرس به عوامل متعددی بستگی دارد، با این حال مشاغل در قبرس کمک مالی می کنند و به آنها اجازه می دهد تا به نیازهای روزانه خود رسیدگی کنند. همچنین در بخش های فناوری، فناوری اطلاعات و مالی فرصت های متعدد شغلی برای مهاجرت به قبرس فراهم است. برخی از خارجیان مقیم قبرس در زمینه گردشگری کار می کنند. در سراسر جزیره شرایط استخدام و دستمزد بسته به شهر منطقه یا نوع اشتغال متفاوت است. نرخ بیکاری در قبرس رقم پایینی است و همین نشان از وضعیت مناسب اشتغال در کشور قبرس است.

وضعیت اشتغال در کشور قبرس - موسسه MIE

فرهنگ کشور قبرس

فرهنگ قبرس یکی از قدیمی ترین فرهنگ های مدیترانه است. این جزیره پی در پی تحت سلطه آشوری ها، مصری ها، ایرانیان، یونانی ها و رومیان قرار گرفت. قبرس دارای یک تاریخ غنی هزار ساله است که تمدن ها و فرمانروایی های مختلفی داشته است. امروزه قبرس دارای یک هویت تاریخی یگانه، فرهنگ مدرن اروپایی و طبیعت بکر می باشد. مردم قبرس بسار مهربان هستند و با توجه به اینکه گردشگران زیادی به این کشور سفر می کنند، مردم از آن ها استقبال می کنند. قبرس یک کشوری امروزی و در حال پیشرفت است اما مردم آن از فرهنگ قدیمی و رسوم گذشته خود پیروی می کنند. در این کشور به بزرگتر ها احترام ویژه ای گذاشته می شود. پدربزرگ و مادر بزرگ ها نیز ارتباط نزدیکی با نوه ها و فرزندان خود دارند.

بهترین شهرهای کشور قبرس

در صورتی که قصد دارید برای زندگی قبرس را انتخاب کنید لازم از آشنایی با شهرهای آن داشته باشید. برخی از بهترین شهرهای کشور قبرس برای زندگی:

نیکوزیا

نیکوزیا، پایتخت قبرس مدرن و به سرعت در حال توسعه است. این شهر به عنوان قلب اداری قبرس شناخته شده و مرکز مالی و تجاری آن است. این شهر سرگرمی های عالی، زندگی شبانه پر جنب و جوش، خرید عالی و انتخابی از فعالیت های تفریحی را ارائه می دهد. اگرچه زبان اصلی در نیکوزیا یونانی است، اما متوجه خواهید شد که حدود 90 درصد از مردم تا حدودی انگلیسی صحبت می کنند و تسلط در میان نسل های جوان رایج است.

لیماسول

لیماسول شهری در سواحل جنوبی قبرس، حسی بسیار مدرن و جهانی دارد. این شهر یک مقصد مورد علاقه مهاجران از سراسر جهان است. لیماسول برای حمایت از یک سبک زندگی سالم فعال عالی است و امکانات بی حد و حصری را برای انواع ورزش ها و فعالیت ها از جمله گلف، کارتینگ، اسکی، دوچرخه سواری و اسب سواری ارائه می دهد. مسیرهای پیاده روی زیبا و مسیرهای طبیعی فراوانی در لیماسول وجود دارد.

لارناکا

لارناکا جمع و جور است، به راحتی قابل دسترسی است و دسترسی آسان به سایر مناطق جزیره را فراهم می کند. لارناکا جایی است که ماجراجویی های قبرس برای اکثر تازه واردان آغاز می شود، زیرا جایی است که محبوب ترین فرودگاه قبرس در آن قرار دارد. فقط حدود 15 دقیقه طول می کشد تا از فرودگاه به لارناکا برسید و خود را در این شهر کوچک نازک که در امتداد دریا کشیده شده است بیابید. این شهر به خاطر تفرجگاه های ساحلی زیبایش مکنزی و فینیکودس معروف است. لارناکا تمام امکانات و امکانات لازم برای یک زندگی راحت را ارائه می دهد.

پافوس

پافوس یک شهر ساحلی دوست داشتنی در جنوب غربی قبرس و به قول افسانه ها زادگاه آفرودیت است. این شهر دارای زیرساخت ها و امکانات رفاهی خوبی است. از مراکز خرید و مغازه ها گرفته تا بیمارستان های مدرن و ارتباطات جاده ای مناسب. منطقه پافوس مملو از روستاهای زیبا است و مهاجران بریتانیایی آن را کاملا دوست دارند. حومه های سرسبز زیادی در این منطقه همچون روستاهای دوست داشتنی و سواحل زیبا از جمله خلیج معروف مرجانی وجود دارد.

جاذبه های کشور قبرس

قبرس طی قرن ها مورد طمع امپراتوری های زیادی قرار گرفته است. این کشور دارای موقعیت غبطه انگیز و تاریخ بزرگی می باشد که امروزه آن را به یک دارایی ارزشمند تبدیل کرده است. افرادی زیادی برای مهاجرت و و گردشگری این کشور را انتخاب می کنند. سواحل زیبای جزیره، قدرت و شکوه آن باعث جذب افراد زیادی به این کشور می شود. جاذبه های گردشگری تاریخی، موزه ها، صومعه ها، کلیساهای زییای بیزانسی و مکان های باستان شناسی از جاذبه های قبرس هستند. همچنین برای پیاده روی یک مکان عالی است. بسیاری از افراد ویزای توریستی این کشور را به عنوان یکی از راه های مهاجرت به قبرس در نظر می گیرند. در این کشور گونه های جانوری و گیاهی منحصر به فردی نیز وجود دارد. بهتر از همه، این کشور جمعیت کمی دارد و شما می توانید به راحتی در یک شهر بمانید و به گشت و گذار در سایر شهرها بپردازید. برخی از جاذبه های کشور قبرس شامل:

جاذبه های کشور قبرس
کوریون باستانی پارک ملی کیپ گرکو
قلعه سنت هیلاریون روستای آگروس در کوه های ترودوس
استراحتگاه لارناکا خانه دیونیسوس
ساحل طلایی در شبه جزیره کارپاس موزه قبرس
کلیسای آگیوس فیلون ساحل نیسی
سالامیس باستان قلعه گیرنه
قلعه کولوسی موزه مجسمه های زیر آب MUSAN Ayia Napa
شهر قدیمی فاماگوستا ساحل زیبا در پروتاراس

جاذبه های دیدنی کشور قبرس - موسسه MIE

هزینه های زندگی در کشور قبرس

زندگی در قبرس هزینه هایی دارد که این هزینه ها به نسبت کشورهای اروپایی دیگر کمتر است. واقعیت این است که بیشتر کالاها حدود 20 تا 50 درصد ارزان تر از بریتانیا هستند. هزینه زندگی در قبرس حدود 25 درصد کمتر از میانگین اروپا است و با استانداردهای غربی می توان آن را ارزان در نظر گرفت. یکی از عوامل موثر در کاهش هزینه های زندگی در قبرس، مالیات بر درآمد کم است که یکی از پایین ترین مالیات ها در اتحادیه اروپا است و باعث می شود فکری برای نقل مکان به قبرس داشته باشید. هزینه های تخمینی ماهانه برای یک خانواده چهار نفره در قبرس 2554.88 یورو بدون اجاره و برای یک نفر بدون اجاره 725.28 یورو است. برخی از رایج ترین هزینه های زندگی را در جدول زیر می بینید:

موارد هزینه ها
هزینه غذا بین 13.00 تا 50.00 یورو
یک لیتر شیرمعمولی 1.43 یورو
نان 500 گرمی 1.52 یورو
برنج یک کیلو 1.95 یورو
گوشت گاو هر یک کیلو 9.48 یورو
میوه هر کیلو بین 1.50 تا 2.25 یورو
بلیط یک طرفه در حمل و نقا عمومی 1.50 یورو
بنزین (1 لیتر) 1.51 یورو
هزینه آب، برق و تلفن 155.92 یورو
ورزش و اوقات فراغت بین 9.00 تا 55.46 یورو
لباس و کفش بین 38.38 تا 96.57 یورو
اجاره آپارتمان بین 580.81 تا 1,140.14 یورو
قیمت هر متر مربع خرید آپارتمان بین 1,463.38 تا 1,986.67 یورو

کیفیت زندگی در کشور قبرس

با توجه به اینکه قبرس سبک زندگی آرامی را ارائه می دهد، جمعیت کم آن، آب و هوای زیبا، هزینه زندگی پایین، پایین بودن نرخ جرم و جنایت و امن بودن این کشور، آلودگی پایین آب و هوایی، نرخ مالیات پایین در مقایسه با سایر کشورها، استانداردهای تحصیلی بالا، خدمات بهداشتی مناسب، نرخ کم بیکاری و بسیاری موارد دیگر نشان می دهد که کیفیت زندگی در این کشور بسیار بالا است و می تواند یک گزینه مناسب مهاجرتی باشد.

آموزش و تحصیل در کشور قبرس

مهاجرانی که در قبرس زندگی می کنند می توانند بین آموزش دولتی و خصوصی یکی را انتخاب کنند. در قبرس جنوبی، هر دو گزینه وجود دارد، اما به خاطر داشته باشید که وقتی برای آموزش عمومی انتخاب می کنید، فرزندان شما باید زبان محلی را یاد بگیرند. برای همه کودکان که سن آن ها بین 6 تا 18 سال است تحصیل تمام وقت اجباری می باشد. آموزش پیش دبستانی برای کودکان بین 3 تا 6 است که اختیاری است. همچنین آموزش دبستان برای افراد بین 6 تا 12 سال بوده و  مدارس راهنمایی برای افراد بین 12 تا 18 است که شرکت در این مقاطع اجباری است.

سیستم آموزشی در قبرس برای آموزش متوسطه و ابتدایی بسیار توسعه یافته است که در قالب آموزش خصوصی و دولتی هستند. کیفیت اموزشی در قبرس بسیار بالا است به این صورت که از تولید ناخالص داخلی به مقدار 7 درصد صرف امور آموزشی می شود. قبرس به همراه سوئد و دانمارک در اتحادیه اروپا به عنوان 3 کشور خرج کننده برتر آموزشی شناخته شده اند. مدارس دولتی و خصوصی در قبرس هر دو از نظر کیفیت آموزشی هم سطح هستند. با این حال، یک دیپلم دولتی دبیرستان شامل 25 نمرات نهایی برای هر مبحث و 75 درصد در طول ترم توسط معلم تعیین می شود. در دانشگاه های قبرس همانند دانشگاه های یونان نمرات دبیرستان برای مقاصد پذیرش نادیده گرفته می شوند. در حالی که برای ورود به دانشگاه داشتن دیپلم 12 ساله دبیرستان اجبار می باشد، پذیرش تقریبا بر اساس آزمون هایی که برگزار می شود و نمراتی که از آن ها کسب می شود انجام می شود. همه متقاضیان باید در این آزمون ها شرکت کنند. اکثرا قبرسی ها برای تحصیل دانشگاهی در دانشگاه های آمریکای شمالی، دانشگاه کشورهای اروپایی، ترکیه، بریتانیا و یونان به تحصیل می پردازند. با این حال می توانید با آشنایی با بهترین دانشگاه های قبرس، بهترین انتخاب را برای ادامه تحصیل داشته باشید.

نزدیک به 47 درصد از جمعیت قبرس دارای تحصیلات عالی هستند که این درصد بالاترین سطح را در اتحادیه اروپا دارد. این تعداد در رده سنی 25 سال تا 34 سال قرار دارند.

مزایای شهروندی کشور قبرس

برخی از مزایای شهروندی قبرس عبارتند از:

امکان سفر به 174 کشور بدون نیاز به داشتن ویزا

امکان استفاده از سیستم آموزشی اتحادیه اروپا و قبرس

اخذ تابعیت دوگانه قبرس

دسترسی به سیستم بهداشتی عالی کشور

استفاده از بسیاری از قراردادهای مالیات مضاعف بین قبرس و سایر کشورها

حق زندگی و کار در هر نقطه از اتحادیه اروپا، اگر شهروند اتحادیه اروپا هستید.

کاهش مالیات بر درآمد و حقوق دریافتی از اشتغال در قبرس برای ساکنان جدید قبرس

نرخ مالیات پایین در رابطه با حقوق بازنشستگی خارجی که در قبرس با نرخ ثابت 5% برای مبالغ بیش از 3420 یورو مشمول مالیات می شود.

و …

ارزش پاسپورت کشور قبرس

در حال حاضر کشور قبرس توانسته رتبه شانزدهم جهانی را برای پاسپورت خود اخذ نماید. رتبه بندی پاسپورت قبرس بر اساس تعداد کشورهایی که بدون ویزا می توان به ان ها سفر کرد انجام می شود. همچنین این رتبه بندی نسبت به سایر پاسپورت های جهانی صور گرفته است. این امکان دسترسی بدون ویزا به 177 کشور را فراهم می کند که در مجموع 142 کشور قبرس بدون ویزا گذرنامه، 32 کشور قبرس ویزای هنگام ورود و 3 مقصد eTA را شامل می شود. با امتیاز تحرک بالا، یکی از بالاترین رتبه بندی پاسپورت در جهان را قبرس دارد. افرادی که پاسپورت قبرس را دارند می توانند دسترسی بدون ویزا به کشورهایی همچون ژاپن، امارات متحده عربی و بریتانیا داشته باشند. علاوه بر این برای سفر به سراسر جهان امکان سفر فوری نیز وجود دارد. با این حال، دارندگان پاسپورت قبرس برای ورود به حدود 52 مقصد در جهان نیاز به ویزا دارند. برخی از کشورهایی که ویزا در آنها لازم است چین، هند و ایالات متحده آمریکا هستند. پاسپورت قبرس یکی از قوی ترین و خواستنی ترین پاسپورت های دنیا است. تابعیت قبرس را می توان به روش های مختلفی از جمله تولد، تبار یا ازدواج به دست آورد. افراد همچنین می توانند پس از 7 سال پس از اخذ مجوز اقامت از طریق برنامه ویزای طلایی قبرس برای شهروندی قبرس اقدام کنند.

موسسه MIE و مهاجرت به کشور قبرس

تصمیم برای نقل مکان به کشور دیگر یک تصمیم مهم زندگی است و باید به دقت مورد توجه قرار گیرد. تعدادی از عوامل مانند فرصت های شغلی، موانع زبانی، جو سیاسی و اقتصادی و شوک فرهنگی باید مورد ارزیابی قرار گیرند. با این حال زمانی که کشوری را انتخاب کنید باید فرصت های توسعه کسب و کار و ساختار ثروت آن را نیز در نظر بگیرید. دلایل زیادی برای مهاجرت و سفر به قبرس وجود دارد. این جزیره چیزهای زیادی از جمله آب و هوای زیبا، سواحل خیره کننده، مردم محلی دوستانه و کیفیت زندگی عالی برای ارائه دارد. اما قبرس نه تنها یک مقصد توریستی شگفت انگیز و یک مکان عالی برای زندگی است، بلکه مزایای مالیاتی و امکانات زیادی را نیز برای مهاجرت دارد. قبل از اینکه بخواهید در مورد فرآیند مهاجرت که بسیار پیچیده و حساس است تصمیم بگیرید، توصیه می شود با مشاورین خبره در این زمینه مشورت نمایید. موسسه MIE در زمینه ی مهاجرت دارای تجربه چندین ساله است و در زمینه صدور ویزا سابق ثابت شده دارد. برای دریافت شماوره رایگان تلفنی می توانید با مشاورین موسسه ملکپور تماس بگیرید و از خدمات ما استفاده نمایید.

مؤسسه حقوقی ملک پور اتریش

اگر شما دوست عزیز به کشور قبرس علاقمند شده اید و تمایل پیدا کردید که در این کشور زندگی کنید، همواره می توانید به ما تماس بگیرید و سوالات خود را در این خصوص بپرسید. ( ما با کمال میل و بصورت رایگان در خدمت شما عزیزان هستیم )

اطلاعاتی که در این وبسایت مشاهده می نمایید بر اساس تحقیقات اشخاصی هست که غیر حقوقی هستند و موسسه MIE هیچ گونه مسئولیت حقوقی در خصوص اطلاعات وبسایت ندارد. ما همیشه توصیه می کنیم این اطلاعات را راستی آزمایی کنید و با یک وکیل لوکال در میان بگذارید.

تمامی حقوق برای موسسه MIE محفوظ است.
مشاوره رایگان