آمریکا

همه آنچه باید درباره کشور آمریکا بدانید - موسسه مشاوره MIE

درباره آمریکا

آمریکا که دارای رتبه بالا در حقوق بشر، کیفیت بالای آموزش و زندگی به همراه آزادی اقتصادی است در آمریکای جنوبی واقع گشته و پایتخت آن واشنگتن، دی. سی می باشد. این کشور سطوح پایینی از فساد درک شده دارد. بر خلاف دیگر دموکراسی های غربی، ایالات متحده فاقد مراقبت های بهداشتی همگانی است، مجازات اعدام را حفظ می کند و دارای سطوح بالایی از حبس و نابرابری است. برای شناخت آمریکا باید عوامل زیادی را در نظر بگیرید و به بررسی آن ها بپردازید به همین خاطر در ادامه نکات و واقعیت های متعددی را در مورد این کشور بازگو می کنیم.

فایل ویدئویی موسسه MIE در مورد راه های مهاجرت به آمریکا

default
Loading...
در حال بارگذاری ویدئو. چند لحظه منتظر بمانید.

فایل صوتی این ویدئو

موقعیت جغرافیایی کشور آمریکا

ایالات متحده، با نام رسمی ایالات متحده آمریکا که به اختصار U.S. یا U.S.A. نمایش داده می شود و به نام مستعار آمریکا مشهور است کشوری در آمریکای شمالی می باشد. 48 ایالات از ایالت های آمریکا در جوار عرض های جغرافیایی میانی قاره قرار گرفته اند، ایالت جزیره ای هاوایی در میانه اقیانوس آرام و آلاسکا در منتهی الیه شمال غربی آمریکای شمالی می باشد. ایالت های هم مرز از شمال به کانادا، از شرق به اقیانوس اطلس، از جنوب به خلیج مکزیک و از غرب به اقیانوس آرام محدود می شوند. این کشور با روسیه، کوبا و باهاما مرز دریایی دارد.

مساحت کشور آمریکا

آمریکا از نظر مساحت تقریبا با چین برابری دارد زیرا پس از روسیه و کانادا 3 یا 4 مین کشور جهان از نظر مساحت است. نتیجه این رتبه بندی به اندازه گیری کشورهای چین و هند در مقایسه با آمریکا بستگی دارد. مساحت کل این کشور 9.833.520 کیلومتر مربع و مساحت ناحیه آبی آن 4.66 و مساحت کل زمین آن 9.147.590 کیلومتر مربع می باشد.

نقشه جهانی آمریکا - موسسه MIE

تقسیمات کشوری کشور آمریکا

کشور آمریکا متشکل از 50 ایالت، یک منطقه فدرال، پنج قلمرو بزرگ غیر الحاقی، 326 منطقه حفاظت شده هند و نه جزیره کوچک دور افتاده است. آمریکا 50 ایالت، ناحیه کلمبیا و پنج قلمرو اصلی را به خود اختصاص داده است، 50 ایالت تقسیمات سیاسی اصلی در کشور هستند. هر ایالت دارای صلاحیت قضایی بر یک قلمرو جغرافیایی مشخص است، جایی که با دولت فدرال حق حاکمیت دارد. آن ها به شهرستان ها یا شهرستان های معادل و بیشتر به شهرداری ها تقسیم می شوند.

استان های کشور آمریکا

استان به عنوان واحدی از یک کشور تعریف می شود که از نظر اداری ایجاد می شود. ایالت همچنین به عنوان قلمرو کوچکتری تعریف می شود که برای ایجاد یک فدراسیون جمع می شود. ایالات متحده در مجموع از 50 ایالت تشکیل شده است، به علاوه ناحیه کلمبیا – یا واشنگتن دی سی. 48 ایالت به هم پیوسته وجود دارد، به علاوه آلاسکا در شمال غربی شمال آمریکا و هاوایی واقع در میانه اقیانوس آرام. ایالات آمریکا در جدول زیر درج شده اند:

صفر تا صد آشنایی با آمریکا؛ از مساحت تا مذهب و اقتصاد - موسسه MIE

ایالات آمریکا

آلاباما هاوایی داکوتای جنوبی
آلاسکا آیداهو تنسی
آریزونا ایلینوی تگزاس
آرکانزاس ایندیانا یوتا
کالیفرنیا آیووا ورمونت
کلرادو کانزاس ویرجینیا
کانکتیکات کنتاکی واشنگتن
دلاور لوئیزیانا ویرجینیای غربی
فلوریدا مین ویسکانسین
گرجستان مریلند وایومینگ
ماساچوست اینسوتا میسوری
میشیگان می سی سی پی مونتانا
نبراسکا نیوجرسی کارولینای شمالی
نوادا نیومکزیکو داکوتای شمالی
نیوهمپشایر نیویورک اوهایو
اوکلاهما پنسیلوانیا کارولینای جنوبی
اورگان رود آیلند —–

جمعیت و زبان رسمی کشور آمریکا

ایالات متحده آمریکا در میان پرجمعیت ترین کشورهای جهان بعد از چین و هند رتبه 3 را دارد و پایتخت آن بیشترین جمعیت این کشور را تشکیل داده است. مجموع جمعیت این کشور به بیش از 331 میلیون نفر می رسد که شامل قومیت ها و فرهنگ های متنوع است که طی قرن های زیادی ایجاد شده است. در سال 2020، میانگین سنی جمعیت ایالات متحده 38.5 سال بود. در خصوص زبان رسمی این کشور باید گفت که انگلیسی و به طور خاص، انگلیسی آمریکایی در واقع زبان ملی آمریکا است. سه ایالت و چهار قلمرو ایالات متحده علاوه بر انگلیسی، زبان‌های محلی یا بومی را نیز به رسمیت شناخته‌اند. علاوه بر انگلیسی، رایج ترین زبان های رایج در ایالات متحده اسپانیایی، چینی، تاگالوگ، ویتنامی، فرانسوی، آلمانی، کره ای، عربی، روسی و ایتالیایی است.

آب و هوای کشور آمریکا

کشور آمریکا با اندازه بزرگ و تنوع جغرافیایی خود، انواع آب و هوا را شامل می شود. اگر شرق نصف النهار صدم را در نظر بگیریم در شمال آب و هوای قاره ای مرطوب و در جنوب به صورت نیمه گرمسیری مرطوب است و اما در غرب آن آب و هوا نیمه خشک است. بیشتر کوه های غربی دارای آب و هوای آلپی و آب و هوا در حوضه بزرگ، بیابان در جنوب غربی، مدیترانه در سواحل کالیفرنیا و اقیانوسی در ساحل اورگان و واشنگتن و جنوب آلاسکا است. زیر قطبی یا قطبی بیشتر آلاسکا را تشکیل می دهد و هاوایی و نوک جنوبی فلوریدا مناطق گرمسیری به همراه قلمروهای آن در دریای کارائیب و اقیانوس آرام قرار دارند. کشورهای هم مرز با خلیج مکزیک مستعد طوفان هستند و بیشتر گردبادهای جهان در این کشور، عمدتاً در مناطق کوچه تورنادو در غرب میانه و جنوب رخ می‌دهند. به طور کلی، آمریکا بیش از هر کشور دیگری در جهان، حوادث آب و هوایی شدید با تاثیر بالا را دریافت می کند.

کشور داری و قوانین کشور آمریکا

آمریکا یک جمهوری فدرال ریاست جمهوری-قانون اساسی با سه شاخه حکومتی مجزا، از جمله یک مجلس قانونگذاری دو مجلسی است. ایالات متحده یک لیبرال دموکراسی بوده که دولت فدرال آن شامل سه شاخه است:

  • قانونگذاری

کنگره دو مجلسی متشکل از سنا و مجلس نمایندگان، قوانین فدرال را وضع می کند، اعلان جنگ می کند، معاهدات را تأیید می کند، دارای قدرت کیفری و دارای قدرت استیضاح است که به وسیله آن می تواند نشست را حذف کند.

  • قوه مجریه

رئیس جمهور فرمانده کل ارتش است، می تواند لوایح قانونی را قبل از تبدیل شدن به قانون وتو کند و اعضای کابینه و سایر افسران را منصوب می کند.

  • قضایی

دیوان عالی و دادگاه‌های فدرال پایین‌تر، که قضات آن توسط رئیس‌جمهور با تأیید سنا منصوب می‌شوند، قوانین را تفسیر می‌کنند و آن‌هایی را که خلاف قانون اساسی می‌دانند لغو می‌کنند.

 

واحد پول کشور آمریکا

دلار واحد پول ایالات آمریکا بوده که با نماد $ و کد USD نمایش داده می شود. دلار ایالات متحده با نماد اختصاری US$ نشان داده می شود تا از ارز سایر کشورهایی که دلار واحد پول آن ها است، متمایز باشد. در سال 1792 واحد پول امریکا همتراز با دلار مقره اسپانیا معرفی شد و آن را به صد سنت تقسیم کرد و هم دلار و هم سنت به صورت سکه ضرب شد. از آن جایی که رنگ اسکناس ها سبز بود این اسکناس ها به اسکناس سبز شهرت یافت. بانک مرکزی آمریکا توسط فدرال رزرو مدیریت می شود که سیاست پولی آمریکا را مدیریت می کند.

مذهب رسمی کشور آمریکا

دین و مذهب در آمریکا متنوع است، اکثریت مردم مسیحیت و به طور خاص پروتستانیسم را دین خود می دانند و نزدیک به 40 درصد از مردم معتقدند که مذهب در زندگی آن ها نقش دارد. در کنار این مذاهب دیگری در این کشور شکل گرفته است. که این نسبت در بین کشورهای توسعه یافته منحصر به فرد است. آمریکا با وجود جمعیت مسیحی که دارد در قانون اساسی اش از آزادی مذهب سخن می گوید و اجباری برای افراد در نظر نگرفته شده است.

اقتصاد کشور آمریکا

یک چهارم تولید ناخالص داخلی جهانی به آمریکا تعلق دارد که علت این موضوع توسعه یافته بودن آمریکا می باشد. همچنین بزرگ ترین کشور جهان در خصوص میزان تولید ناخالص ملی است. این کشور همچنین دومین صادر کننده و بزرگترین وارد کننده کالا در جهان می باشد. به همین خاطر 30% از ثروت جهان را ازآن خود کرده است، دارای برترین قدرت نظامی جهان می باشد و در علم، فرهنگ و سیاست پیشرو است. بر اساس داده های رسمی بانک جهانی، ارزش تولید ناخالص داخلی (GDP) در آمریکا در آخرین اندازه گیری 20936.60 میلیارد دلار بوده است. ارزش تولید ناخالص داخلی ایالات متحده 18.55 درصد از اقتصاد جهان را تشکیل می دهد.

نمودار شرایط اقتصادی آمریکا و نرخ تولید سالانه - موسسه MIE

فایل ویدئویی موسسه MIE در خصوص گرین کارت آمریکا از طریق کاریابی

default
Loading...
در حال بارگذاری ویدئو. چند لحظه منتظر بمانید.

فایل صوتی این ویدئو

وضعیت اشتغال در کشور آمریکا

کارفرمایان ایالات متحده در ماه مارس سرعت استخدام خود را حفظ کردند و نرخ بیکاری را به پایین ترین سطح دو سال اخیر یعنی 3.6 درصد رساندند و در عین حال دستمزدها را افزایش دادند و در نتیجه شرایط بازار کار را سخت تر کردند. با افزایش حقوق و دستمزد در ماه فوریه درآمد از 678000 به 750000 رسید و میانگین درآمد ساعتی 0.4% افزایش یافت که 5.6 درصد نسبت به سال قبل افزایش یافته است. اگر حرفه ای بلدید یا تخصص کافی در یک زمینه خاص دارید می توانید در بازار کار آمریکا خود را جا کنید. نرح بیکاری آمریکا به صورت نموداری در ادامه نشان داده می شود که می توانید این نرخ را در چند سال اخیر بررسی کنید.

نمودار وضعیت اشتغال در آمریکا و نرخ بیکاری ایالات متحده - موسسه MIE

فرهنگ کشور آمریکا

آمریکا از مهاجران بسیاری تشکیل شده است طوری که به غیر از بومیان آمریکا، بومیان هاوایی، و بومیان آلاسکا، تقریباً همه آمریکایی ها یا اجداد آن ها در پنج قرن گذشته مهاجرت کرده یا به عنوان برده وارد این کشور شده اند. فرهنگ اصلی آمریکا یک فرهنگ غربی است که عمدتاً از سنت‌های مهاجران اروپایی با تأثیرات بسیاری از منابع دیگر، مانند سنت‌هایی که بردگان از آفریقا آورده‌اند، ترکیب شده است. آمریکایی ها به طور سنتی با اخلاق کاری قوی، رقابت پذیری، و فردگرایی، آزادی، برابری، مالکیت خصوصی، دموکراسی، حاکمیت قانون و ترجیح بر محدودیت ها شناخته می شوند. آمریکا فرهنگی که دارد ترکیبی از فرهنگ های مختلف بومیان آمریکا، آمریکای لاتین، آفریقایی آمریکایی، آمریکایی آسیایی و فرهنگ آمریکایی های اروپایی است که فولکلور، آشپزی، عادات اجتماعی، هنر، موسیقی و گویش ها را شامل می شود و شاید دلیل آن فرهنگ ها و وجود قبیله ها و قومیت های مختلف است.

بهترین شهرهای کشور آمریکا

بر اساس پارامتر ها و معیارهای مختلفی بهترین شهرهای آمریکا برای زندگی تعیین می شود. این عوامل شامل بازار کار محلی، مقرون به صرفه بودن مسکن، کیفیت زندگی، مطلوبیت زندگی در آن منطقه برای افراد غیر مقیم و جذابیت منطقه برای جذب ساکنین جدید است. بهترین شهر های آمریکا را در لیست زیر می توانید مشاهده کنید.

فرهنگ کشور آمریکا و شرایط مهاجرت به آمریکا - موسسه MIE

شیکاگو، ایلینوی شهر نیویورک نیواورلئان
بوستون واشنگتن دی سی سن دیگو
سانفرانسیسکو هونولولو پورتلند، اورگان

جاذبه های کشور آمریکا

از ساختمان های تاریخی گرفته تا شگفتی های طبیعی 18 جاذبه برتر آمریکا را در این بخش با شما به اشتراک می گذاریم. ساحل شرقی آمریکا شگفت انگیز است. از مین در شمال تا فلوریدا در جنوب، زیبایی‌های طبیعی ناهموار و شهرهای شلوغ آن قابل کاوش هستند. چه از طرفداران اسکی، کایاک سواری، غذا خوردن، خرید یا بازدید از موزه ها باشید، مجموعه ای از کارهای سرگرم کننده را برای انجام در بهترین مکان ها در ساحل شرقی خواهید یافت.

18 جاذبه برتر آمریکا

استراحتگاه جهانی والت دیزنی در فلوریدا مرکز راکفلر
یونیورسال اورلاندو ریزورت دیزنی لند کالیفرنیا
SeaWorld Parks در فلوریدا میدان تایمز
مرکز فضایی کندی پارک مرکزی
پارک ملی یوسمیتی MoMA
زندان سابق آلکاتر آبشار نیاگارا
پل گلدن گیت گراند کانیون
برادوی لاس وگاس استریپ

هزینه های زندگی در کشور آمریکا

هزینه زندگی تمام هزینه های شما از جمله خانه، مواد غذایی، آب و برق و بیمه می باشد. اندازه‌گیری هزینه‌های زندگی یک منطقه برای تعیین محل زندگی یک عامل مهم است. به طور کلی، زندگی در یک منطقه روستایی در آمریکا مقرون به صرفه تر از زندگی در یک شهر است. با این حال، هزینه آب و برق، غذا، لباسشویی و بهداشت شخصی صرف نظر از اینکه کجا زندگی می کنید، نسبتاً یکسان و اما بسیار گران است. ایالت هایی با بالاترین هزینه زندگی عبارتند از هاوایی، ناحیه کلمبیا، نیویورک، ماساچوست و کالیفرنیا.

در سال جدید گران ترین شهرهای آمریکا عبارتند از سانفرانسیسکو، نیویورک، بوستون، هونولولو، واشنگتن، دی سی و لس آنجلس. در آمریکا متوسط ​​هزینه های ماهانه یک خانوار 5111 دلار در ماه است و متوسط ​​درآمد سالانه پس از کسر مالیات 74949 دلار می باشد. مسکن با 1784 دلار در ماه بزرگترین هزینه ای است که دارید. زیرا 34.9 درصد از هزینه های معمولی را تشکیل می دهد.

کیفیت زندگی در کشور آمریکا

آمریکا یکی از بزرگترین کشورهای جهان است که به دلیل سبک زندگی استثنایی، فرهنگ مدرن و فرصت های گسترده برای افراد و مشاغل به طور یکسان شناخته شده است. این کشور یکی از پرطرفدارترین مکان ها برای سکونت است. شاید آنچه بیشتر مردم را به سمت ایالات متحده جذب می کند کیفیت زندگی آن باشد. آمریکا در معیارهای استاندارد زندگی در مقایسه با سایر کشورها بسیار خوب عمل می کند. بر اساس شاخص زندگی بهتر OECD، این کشور از نظر مسکن در رتبه اول و در وضعیت مناسبی برای سلامت، آموزش و مهارت، شغل و درآمد، امنیت و کیفیت محیطی قرار دارد.

حدود 70 درصد از افراد 15 تا 64 ساله در ایالات متحده دارای شغل حقوقی هستند در حالی که 91 درصد از کل بزرگسالان تحصیلات متوسطه خود را به پایان رسانده اند. به طور کلی، آمریکایی ها به طور متوسط ​​از کیفیت زندگی خود رضایت بیشتری نسبت به مردم سایر نقاط جهان دارند.

آموزش و تحصیل در کشور آمریکا

انتخاب های غنی برای دانشجویان بین المللی در سیستم آموزشی آمریکا وجود دارد. برای هر مقطع تحصیلی انتخاب محل آموزش از میان مدارس و دانشگاه های پربار کار سختی است. دانش آموزان آمریکای ملزم به گذراندن 12 سال تحصیل در مقاطع ابتدایی و دبیرستان هستند. این کشور به خاطر داشتن کالج ها و دانشگاه های برتر جهانی همیشه گزینه ای برای تحصیل دانشجویان از سراسر جهان است. با این حال، زندگی در آمریکا می تواند با هزینه های زندگی بالا همراه باشد. اگر هدف شما برای تحصیل در خارج از کشور در ایالات متحده است، باید یک برنامه محکم برای پوشش این هزینه ها داشته باشید.

مزایای شهروندی کشور آمریکا

فهرست روبرو چندین دلیل بسیار مهم و مزیت برای شهروندی آمریکا است که هر مهاجر و یا مقیم دائم قانونی باید این مزیت ها را در نظر بگیرد.

.

مزایای شهروندی آمریکا

حق رای می توانید خانواده خود را به ایالات متحده بیاورید.
شما حق سفر به خارج از ایالات متحده را برای مدت طولانی به دست می آورید. شما حق داشتن پاسپورت ایالات متحده را به دست می آورید.
شما حق دریافت سایر مزایای فدرال را کسب می کنید. امکان ورود راحت به آمریکا
فرزندان می توانند شهروندی خودکار بگیرند. می توانید برای مناصب دولتی نامزد شوید.

بهره مندی از مزایای قانون مالیات ایالات متحده

عکس پاسپورت آمریکا برای مهاجرت - موسسه MIE

ارزش پاسپورت کشور آمریکا

اگرچه آمریکا در رتبه بندی ارزش پاسپورت جایگاه اول را ندارد، اما گذرنامه آمریکایی همچنان قدرت قابل توجهی دارد. با این حال افراد زیادی از سرتاسر دنیا، آمریکا یا کشور فرصت ها می دانند. به دلیل اعتبار بالای پاسپورت کشور آمریکا و شرایط زندگی مناسب و رفاه نسبی در این کشور، قوانین و روش های متعددی نیز برای جذب مهاجر در این کشور تعریف شده است. یکی از روش های پرطرفدار که از ابتدا به افراد گرین کارت اعطا می کند، روش ثبت نام لاتاری می باشد. قرعه کشی لاتاری آمریکا که در واقع بر پایه شانس بنا شده است، شرایط پیچیده ای را برای متقاضی الزامی نمی کند. اگر فردی از طریق این قرعه کشی، موفق به دریافت گرین کارت آمریکا شود، می تواند پس از مدت زمانی نیز برای اخذ پاسپورت نیز اقدام کند. دارندگان پاسپورت ایالات متحده می توانند بدون محدودیت عمده به 161 کشور سفر کنند. این سطحی از آزادی است که شهروندان پرتغال، نروژ و مجارستان نیز از آن برخوردارند. آمریکا در کنار کشور های مذکور در جایگاه 4 از رتبه بندی جهانی برای ارزش پاسپورت قرار گرفته است.

فایل ویدئویی موسسه MIE در خصوص

روش های اخذ گرین کارت آمریکا برای افراد خاص بدون نیاز به سرمایه گذاری

.برای دریافت اطلاعات بیشتر در این خصوص شما را به دیدن این ویدئو دعوت می نماییم:

default
Loading...
در حال بارگذاری ویدئو. چند لحظه منتظر بمانید.

فایل صوتی این ویدئو

فایل ویدئویی موسسه MIE در خصوص

اخذ گرین کارت و اقامت آمریکا با سرمایه گذاری ( EB5 Visa )

آیا در مورد اخذ گرین کارت آمریکا از طریق سرمایه گذاری چیزی شنیده اید؟

default
Loading...
در حال بارگذاری ویدئو. چند لحظه منتظر بمانید.

فایل صوتی این ویدئو

موسسه MIE و مهاجرت به کشور آمریکا

با نگاهی بر جایگاه، قدرت، سطح سواد، فرصت های اشتغال و بسیاری ویژگی دیگر از آمریکا کمتر مهاجری است که دوست نداشته باشد در این کشور زندگی کند. اما از آن جایی که شرایط مادی و فردی همه اشخاص برای مهاجرت به آمریکا مناسب نیست، هر کسی نمی تواند برای مهاجرت به این کشور اقدام کند. موسسه MIE سالیان زیادی است که در خصوص مشاوره مهاجرت فعالیت می کند و با همکاری با مجرب ترین وکلای بین المللی توانسته است درخواست ویزا های زیادی را به ثمر بنشاند. افرادی که قصد دارند به آمریکا مهاجرت کنند و در تصمیم خود تردید دارند و یا از روند کار اطلاعی ندارند می توانند با این موسسه تماس بگیرند و مشاوره رایگان را از همکاران ما دریافت کنند.

مؤسسه حقوقی ملک پور اتریش

اگر شما دوست عزیز به کشور آمریکا علاقمند شده اید و تمایل پیدا کردید که در این کشور زندگی کنید، همواره می توانید به ما تماس بگیرید و سوالات خود را در این خصوص بپرسید. ( ما با کمال میل و بصورت رایگان در خدمت شما عزیزان هستیم )

اطلاعاتی که در این وبسایت مشاهده می نمایید بر اساس تحقیقات اشخاصی هست که غیر حقوقی هستند و موسسه MIE هیچ گونه مسئولیت حقوقی در خصوص اطلاعات وبسایت ندارد. ما همیشه توصیه می کنیم این اطلاعات را راستی آزمایی کنید و با یک وکیل لوکال در میان بگذارید.

تمامی حقوق برای موسسه MIE محفوظ است.
مشاوره رایگان